Податкова судова практика

 Фабула справи  Товариство звернулося до суду з позовом, у якому просило визнати протиправним та скасувати рішення ДПІ про відмову платнику податків – у прийнятті податкового розрахунку плати за користування надрами для видобування корисних копалин. Товариство зазначило, що договором про спільну діяльність, до ДПІ подано податковий розрахунок плати за користування надрами для видобування корисних копалин, однак листом ДПІ повідомила, що поданий податковий розрахунок не вважається декларацією і отримав статус “не визнано як податкова декларація”. На думку КО, платник податків самовільно змінив обов’язкові реквізити податкової звітності.

 Правова позиція 

Законодавством передбачено можливість здійснення господарської діяльності, що є об’єктом оподаткування, не лише юридичними та фізичними особами–підприємцями, а й у межах договору про спільну діяльність. Обов’язок щодо здійснення податкового обліку і подання податкової звітності покладається, в тому числі, на уповноважених осіб, що здійснюють господарську діяльність без створення юридичної особи на підставі договору про спільну діяльність, а не лише на юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців. У разі використання надр у межах договору про спільну діяльність платником податку є зареєстрований в установленому законом порядку суб’єкт господарювання, якому таким договором було надано повноваження сплачувати податкові зобов’язання, які виникають у зв’язку із здійсненням спільної діяльності. Проте об’єктом оподаткування у такому випадку будуть результати спільної діяльності.

задоволено

 Фабула справи  Платник звернувся до суду з позовом, у якому просив визнати протиправним та скасувати рішення контролюючого органу про відмову платнику податків у прийнятті податкового розрахунку плати за користування надрами для видобування корисних копалин (із додатками) і зобов’язати контролюючий орган приймати від цього платника податків податкові розрахунки плати за користування надрами для видобування корисних копалин. На думку контролюючого органу, платник податків самовільно змінив обов’язкові реквізити податкової звітності, оскільки вказав у розрахунку номер договору про спільну діяльність, що, у свою чергу, потягло зазначення в податковому розрахунку неправильних даних. Окружний адміністративний суд постановою позов задовольнив частково: визнав протиправним та скасував рішення про відмову у прийнятті податкового розрахунку плати за користування надрами для видобування корисних копалин, в іншій частині позовних вимог відмовив. Апеляційний адміністративний суд своєю постановою постанову суду першої інстанції скасував та прийняв нову, якою відмовив у задоволенні позову. Вищий адміністративний суд України  ухвалою рішення апеляційного суду залишив без змін.

 Правова позиція 

Законодавством передбачено можливість здійснення господарської діяльності, що є об’єктом оподаткування, не лише юридичними та фізичними особами–підприємцями, а й у межах договору про спільну діяльність. А тому обов’язок щодо здійснення податкового обліку і подання податкової звітності покладається, в тому числі, на уповноважених осіб, що здійснюють господарську діяльність без створення юридичної особи на підставі договору про спільну діяльність, а не лише на юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців.

У разі використання надр у межах договору про спільну діяльність платником податку є зареєстрований в установленому законом порядку суб’єкт господарювання, якому таким договором було надано повноваження сплачувати податкові зобов’язання, які виникають у зв’язку із здійсненням спільної діяльності. Проте об’єктом оподаткування у такому випадку будуть результати спільної діяльності.

задоволено
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію