Податкова судова практика

 Фабула справи  Платник податків звернувся до суду з позовом про скасування податкових повідомлень-рішень, винесених з підстав ненарахування акцизного збору з вартості пошкоджених тютюнових виробів та з огляду на неправомірне формування даних податкового обліку за нікчемними правочинами з контрагентами. Суди попередніх інстанцій відмовили у задоволенні позову платника.

 Правова позиція 

Обов'язок із сплати акцизного збору виникає внаслідок факту реалізації платником певної номенклатури товарів. Тобто оборот з реалізації підакцизного товару вважається здійсненим з моменту настання першої події, з якою пов'язується виникнення обов'язку щодо сплати акцизного збору (за чинними на час спірних правовідносин нормами законодавства).

Витрати для цілей визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток, а також для формування податкового кредиту для оподаткування податком на додану вартість мають бути фактично здійснені та підтверджені належним чином оформленими первинними документами, що відображають реальність господарських операцій, які є підставою для формування податкового обліку платника податків.

Платник податків не несе відповідальності за правопорушення та дотримання податкового законодавства контрагента.

задоволено частково
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію