Податкова судова практика

 Фабула справи  Платник податків звернувся до суду з позовом про визнання недійсними та скасування податкового повідомлення-рішення та податкових вимог, що були винесені за результатами податкової перевірки з порушенням процедури призначення та проведення. Судами попередніх інстанцій відмовлено у задоволенні позовних вимог платника.

 Правова позиція 

Відсутність проведення податкової перевірки як юридичного факту є наслідком автоматичного визнання протиправними будь - яких податкових повідомлень - рішень, що прийняті з урахуванням результатів відповідної камеральної або невиїзної перевірки.

Платник податків на власний розсуд визначає, чи порушені його права рішеннями, дією або бездіяльністю суб'єкта владних повноважень. Проте ці рішення, дія або бездіяльність повинні бути такими, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки у сфері публічно - правових відносин.

Враховуючи відсутність процедури допуску до камеральних та невиїзних перевірок, платник податків не в змозі висловити свою незгоду із правомірністю призначення щодо нього податкової перевірки до моменту її проведення шляхом не допуску до такої перевірки.

задоволено частково
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію