Податкова судова практика

 Фабула справи  Платник звернувся до адміністративного суду з позовом про скасування податкових повідомлень – рішень, якими йому нараховані грошові зобов’язання з податку на додану вартість та податку на прибуток у зв’язку з заниженням таким платником суми доходу та суми податку на додану вартість, шляхом реалізації товару за цінами нижче звичайних. Окружний адміністративний суд своїм рішенням, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду, задовольнив позовні вимоги частково, скасувавши податкове повідомлення – рішення щодо нарахування грошового зобов’язання з податку на прибуток.

 Правова позиція 

Обов'язок доведення того, що ціна договору не відповідає рівню звичайної ціни у випадках, визначених цим Законом, покладається на податковий орган у порядку, встановленому законом. При проведенні перевірки платника податку податковий орган має право надати запит, а платник податку зобов'язаний обґрунтувати рівень договірних цін;

Платник податків має право віднести до складу валових витрат лише ті витрати, що підтвердженні належним чином оформленими первинними документами, обов’язковість введення і зберігання яких передбачена правилами бухгалтерського обліку.

не задоволено
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію