Податкова судова практика

 Фабула справи  Платник звернувся до адміністративного суду з позовом про скасування податкових повідомлень – рішень, якими йому зменшено суму бюджетного відшкодування та нараховані штрафні санкції у зв’язку з неправомірним завищенням таким платником суми бюджетного відшкодування та безпідставним віднесенням до податкового кредиту сум податку за накладними, виписаними у попередніх періодах. Окружний адміністративний суд своїм рішенням, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду, відмовив у задоволенні позову.

 Правова позиція 

Право платника виправити самостійно виявлені помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, означає можливість змінювати не лише фінансові показника, а будь-які дані, відображені в декларації.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари (послуги) та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду. платник за умови невключення податкових накладних, виписаних в попередніх податкових періодах, до податкового кредиту цих періодів, не позбавлений можливості включити їх в податковий кредит наступного періоду.

задоволено частково
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію