Податкова судова практика

 Фабула справи  Платник звернувся до адміністративного суду з позовом про скасування податкових повідомлень – рішень у частині застосування штрафних санкцій за порушення строків сплати узгодженого податкового зобов’язання. Окружний адміністративний суд задовольнив позовні вимоги. Апеляційний суд залишив у силі рішення суду першої інстанції.

 Правова позиція 

Податковий орган не має права самостійно змінювати призначення платежу визначеного платником податків при здійсненні розрахунків зі сплати податків, зокрема, з метою погашення податкового боргу змінювати період, за який сплачується податкове зобов'язання.

Для застосування штрафу за порушення строків сплати грошового зобов’язання необхідна наявність двох підстав: 1) наявність узгодженої суми податкового зобов'язання; 2) несплата цієї узгодженої суми податкового зобов'язання із затримкою на відповідну кількість календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Ці факти мають бути належним чином встановлені податковим органом. Інших підстав для застосування штрафу не передбачено.

не задоволено
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію