Податкова судова практика

 Фабула справи  Платник податків звернувся до суду із вимогою про визнання протиправними дій та скасування податкових повідомлень-рішень щодо визначення грошового зобов’язання внаслідок неправомірного включення позивачем до податкового кредиту сум ПДВ, пред'явлених до сплати названим постачальником у ціні поставлених робіт, у зв'язку з фіктивністю цих операцій. Суд першої інстанції задовольнив частково вимоги платника податків в частині визнання протиправними оспорювані податкові повідомлення-рішення, в решті позову відмовив. Суд апеляційної інстанції залишив позов без змін. Контролюючий орган звернувся до суду касаційної інстанції.

 Правова позиція 

Підставою виникнення у платника права на податковий кредит є реальне здійснення операцій з придбання товарів (робіт, послуг) з метою їх використання в оподатковуваних операціях, а також оформлення зазначених операцій необхідними документами первинного обліку (зокрема, податковими накладними), що містять достовірні відомості про обсяг та зміст господарської операції.

Відомості, що містяться у податкових накладних, так і дані первинних документів, що складаються при здійсненні господарської операції та подаються платником до контролюючого органу, мають відповідати установленим вимогам та містить достовірну інформацію про обставини, з якими законодавством пов'язує реалізацію права платника на податковий кредит.

Обов'язок підтвердити правомірність та обґрунтованість податкового кредиту первинними документами покладається на платника, позаяк саме він виступає суб'єктом, що використовує включену постачальником до ціни товару суму ПДВ при обчисленні суми податку, яка підлягає перерахуванню до бюджету.

Висновки посадових осіб контролюючого органу відносно неправильності формування платником об'єкта оподаткування податку на прибуток є лише особистою думкою цих осіб, що не має правового значення для платника (позивача у справі). А відтак такі висновки не можуть виступати предметом оскарження в адміністративному процесі.

задоволено частково
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію