Податкова судова практика

 Фабула справи  Податкова інспекція звернулась до господарського суду з позовом про стягнення коштів з фізичної особи – підприємця. Господарський суд відмовив у задоволенні позовних вимог. Апеляційний суд залишив без змін рішення суду першої інстанції.

 Правова позиція 

Санкції, встановлені Господарським кодексом, не можуть застосовуватися за сам факт несплати податків, зборів (обов'язкових платежів) однією із сторін договору. За таких обставин правопорушенням є несплата податків, а не вчинення правочину. Для застосування таких санкцій необхідною умовою є наявність умислу на укладення угоди з метою, яка завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, наприклад, вчинення фіктивного правочину з метою отримання права на валові витрати і податковий кредит або удаваного правочину з метою приховання ухилення від сплати податків.

Застосування контролюючим органом фінансових санкцій поза межами строків, визначених Господарським кодексом, є підставою для визнання такого рішення про застосування санкцій протиправним.

не задоволено
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію