Податкова судова практика

 Фабула справи  Платник податків звернувся до суду із вимогою про визнання протиправними та скасування наказів і податкового повідомлення-рішення контролюючого органу прийнятих на підставі висновку про завищення суми податку на додану вартість, заявлені до бюджетного відшкодування. Суд першої інстанції відмовив у задоволені позовних вимог, суд апеляційної інстанції задовольнив вимоги платника податку. Контролюючий орган звернувся до суду касаційної інстанції.

 Правова позиція 

Для отримання суми бюджетного відшкодування платник податків подає контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, копії погашених податкових векселів (податкових розписок), у разі їх наявності, та оригіналів п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій.

При виникненні протиріч між законом та підзаконним нормативно-правовим актом, застосовуються норми закону виходячи із принципу пріоритетності норм права(закон має вищу юридичну силу порівняно з підзаконним нормативно-правовим актом).

задоволено частково
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію