Постанова Вищого адміністративного суду України від 12.06.2014 у справі № 2а/0570/11252/11
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"12" червня 2014 р. м. Київ К/9991/33730/12

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

головуючого судді-доповідача Федорова М.О.

суддів: Островича С.Е., Степашка О.І.

розглянувши в письмовому провадженні касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Державної податкової служби

на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 20.07.2011

та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 20.04.2012

у справі № 2а/0570/11252/11

за позовом Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Державної податкової служби

до Товариства з обмеженою відповідальністю „Астростарз"

про припинення юридичної особи

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Ворошиловському районі м. Донецька Державної податкової служби звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю „Астростарз" про припинення юридичної особи.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 20.07.2011 позовні вимоги задоволено, припинено юридичну особу.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 20.04.2012 постанову Донецького окружного адміністративного суду від 20.07.2011 скасовано, провадження у адміністративній справі № 2а/0570/11252/2011 про припинення юридичної особи закрито.

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції та постановою суду апеляційної інстанції позивач звернувся до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалу суду апеляційної інстанції, прийняти нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити.

Касаційна скарга вмотивована тим, що судом першої та апеляційної інстанції при вирішенні спору по даній справі порушено норми матеріального права.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши правильність застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, розглянувши надані письмові докази в їх сукупності, Вищий адміністративний суд України вважає, що касаційна скарга підлягає задоволенню.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судами першої та апеляційної інстанцій, Державна податкова інспекція у Ворошиловському районі м. Донецька звернулась до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю „Астростарз" про припинення юридичної особи через не подання звітностей до податкового органу, з моменту реєстрації 2009 року.

Товариство з обмеженою відповідальністю „Астростарз" зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Донецької міської ради 12.08.2008, включено до ЄДРПОУ за номером 36061974, перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька та не має заборгованості по податкам і зборам.

Згідно з актом № 50 від 24.03.2011 відповідач не надавав звітність до податкового органу з моменту реєстрації.

Так, 1 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, яким передбачено, що у межах здійснення контрольних функцій органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців абз. 2 п. 67.2 ст. 67 Податкового кодексу України.

Відповідно до ч. 1 ст. 33, абз. 4 ч. 2 ст. 38 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності; юридична особа припиняється, зокрема, за судовим рішенням; підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Підпунктом 20.1.12. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, що набрав чинності з 01.01.2011, органи державної податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи.

Платники податку на прибуток подають декларації з цього податку разом із фінансовою звітністю за наслідками податкового року, тобто один раз за рік п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу.

Таким чином, у зв'язку з тим що Державною податковою інспекцією позов про припинення юридичної особи подано в березні 2011 року у відповідності до вимог Податкового кодексу Україну, річний строк подачі фінансової звітності за наслідками податкового року ще не настав.

З огляду на вищевикладене, Вищий адміністративний суд України дійшов висновку про те, що касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Державної податкової служби на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 20.07.2011 та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 20.04.2012 слід задовольнити, постанову суду першої інстанції та ухвалу суду апеляції інстанції скасувати, прийняти нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити.

Керуючись ст.ст. 210 - 232 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Державної податкової служби задовольнити.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 20.07.2011 та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 20.04.2012 у справі № 2а/0570/11252/11 скасувати.

Прийняти нове рішення.

 В задоволенні позовних вимог Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька про припинення юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю „Астростарз" відмовити.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та порядку, передбачених статтями 236-2392 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий М.О. Федоров

Судді О.І. Степашко, С.Е. Острович

comments powered by HyperComments
close icon
Інформація про документ

Дата ухвалення
12.06.2014
ПІБ судді:
Федоров М.О.
Реєстраційний № рішення
2а/0570/11252/11
Інстанція
Касаційна
Резолютивна частина
Суд касаційної інстанції задовольнив скаргу контролюючого органу. Рішення судів попередніх інстанцій скасоване, прийнято нове, яким відмовлено у задоволенні позовних вимог.
Подальше оскарження
Рішення не переглядалося у Верховному Суді України.
Замовити персональну презентацію