Постанова Верховного Суду України від 19.06.2012 у справі № 21-188а12

Державний герб України

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2012 року м. Київ

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі:

головуючого Терлецького О.О.,

суддів: Гусака М.Б., Коротких О.А., Кривенди О.В., Маринченка В.Л., Панталієнка П.В., Прокопенка О.Б., Тітова Ю.Г., –

розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1

до Східної митниці Державної митної служби України (далі – Митниця)

про визнання недійсною картки відмови в прийнятті митної декларації,

в с т а н о в и л а:

У листопаді 2008 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Митниці про визнання недійсною картки відмови в прийняті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України (далі – картка відмови) та зобов'язання вчинити певні дії.

На обгрунтування позову ОСОБА_1 послався на те, що він має право на пільгове оподаткування транспортного засобу, що ввозиться у разі переселення на постійне місце проживання до України, відповідно до статті 8 Закону України від 13 вересня 2001 року № 2681-III “Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України” (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин; далі – Закон № 2681-III).

Донецький окружний адміністративний суд постановою від 28 листопада 2008 року, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2009 року, позов задовольнив. Визнав недійсною картку відмови № 700000023/2008/010256 від 22 жовтня 2008 року, видану Митницею про відмову ОСОБА_1 у митному оформленні транспортного засобу марки “Volkswagen Passat”, 2003 року випуску, двигун НОМЕР_1 та зобов'язав Митницю здійснити митне оформлення зі звільненням від оподаткування зазначеного транспортного засобу, ввезеного на митну територію України, який належить ОСОБА_1.

Вищий адміністративний суд України постановою від 20 квітня 2011 року скасував рішення судів першої та апеляційної інстанцій та відмовив у задоволенні позову.

У заяві про перегляд судових рішень Верховним Судом України ОСОБА_1, посилаючись на неоднакове застосування касаційним судом статті 8 Закону № 2681-ІІІ, просив скасувати постанову Вищого адміністративного суду України від 20 квітня 2011 року та залишити в силі рішення судів першої та апеляційної інстанцій.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 20 квітня 2012 року допущено заяву ОСОБА_1 про перегляд постанови суду касаційної інстанції від 20 квітня 2011 року.

Перевіривши наведені у заяві доводи, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України дійшла висновку, що заява не підлягає задоволенню з таких підстав.

За правилами пункту 1 частини першої статті 237 КАС одним із мотивів перегляду Верховним Судом України судових рішень в адміністративних справах є неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.

У справі, що розглядається, касаційний суд відмовляючи у задоволенні позову, послався на те, що документи про реєстрацію транспортних засобів, які оформленні у Придністровському регіоні Республіки Молдова, не мають юридичної сили, але тимчасово допущені для використання виключно на території Республіки Молдова, тому позивач не має права на звільнення від оподаткування при митному оформленні належного йому автомобіля відповідно до положень статті 8 Закону № 2681-III.

На обґрунтування мотивів перегляду судового рішення заявник надав ухвалу Вищого адміністративного суду України від 9 листопада 2010 року, зі змісту якої убачається, що касаційний суд у подібних правовідносинах дійшов висновку про те, що оскільки позивач є власником транспортного засобу не менше року та автомобіль перебував на обліку в країні постійного місця попереднього проживання не менше року, то при переселенні на постійне місце проживання до України він має право на звільнення від оподаткування при митному оформленні належного йому автомобіля відповідно до вимог статті 8 Закону № 2681-III.

Проте, Верховний Суд України постановою від 8 травня 2012 року скасував ухвалу Вищого адміністративного суду України від 9 листопада 2010 року, а справу направив на новий розгляд до цього ж суду.

Зазначене не дає можливості дійти висновку про неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.

Ураховуючи те, що обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися, керуючись статтями 241, 242, 244 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України

п о с т а н о в и л а:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 відмовити.

Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає, крім випадку, встановленого пунктом 2 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий О.О. Терлецький

Судді:  М.Б. Гусак, О.А. Коротких, О.В. Кривенда, В.Л. Маринченко, П.В. Панталієнко, О.Б. Прокопенко, Ю.Г. Тітов

comments powered by HyperComments
close icon
Інформація про документ

Дата ухвалення
19.06.2012
ПІБ судді:
Терлецький О.О.
Реєстраційний № рішення
21-188а12
Резолютивна частина
 Верховний Суд України відмовив у задоволенні заяви платника.
Подальше оскарження
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає
Замовити персональну презентацію