Постанова Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27.05.2014 у справі № 804/3530/13-а

Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І м е н е м У к р а ї н и

27 травня 2014 року справа № 804/3530/13-а

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді: Чепурнова Д.В.

суддів: Поплавського В.Ю. Сафронової С.В.

за участю секретаря судового засідання: Спірічева Я.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську апеляційну скаргу Приватного підприємства «СФЕРА»

на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08 квітня 2013 року

у справі за адміністративним позовом Приватного підприємства «СФЕРА»

до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби

про скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

ПП «СФЕРА» звернулось з вищевказаним позовом до суду в якому, просило скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби від 17 грудня 2012 року за №0004331502, яким визначено розмір штрафної (фінансової) санкції в сумі 13260,00 грн.

В обґрунтування позову посилається на те, що податкова декларація з податку на додану вартість не була вчасно подана через перебування директора підприємства, на якого покладається зазначений обов'язок, в слідчому ізоляторі, а тому нарахування штрафної (фінансової) санкції в сумі 13260,00 грн. є безпідставним

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08 квітня 2013 року у задоволенні позову було відмовлено.

Не погодившись з прийнятим рішенням, ПП «СФЕРА» подало апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просило постанову суду скасувати та прийняти нове рішення яким задовольнити позовні вимоги. Посилається на неповне з'ясування судом першої інстанції усіх обставин справи.

В судовому засіданні апеляційної інстанції представник податкового органу просив відмовити у задоволенні апеляційної скарги та залишити без змін постанову суду першої інстанції. представник ПП «СФЕРА» не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлялися належним чином.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених позовних вимог, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби, на підставі пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, пп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 Податкового Кодексу України, було проведено камеральну перевірку ПП «СФЕРА», за результатами якої складено акт № 1646/15-2/32812521 від 29 листопада 2012 року, яким встановлено неподання податкової звітності з податку на додану вартість за вересень 2011 року - вересень 2012 року в порушення вимог пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 розділу II, пункту 203.1 статті 203 розділу V Податкового кодексу України.

На підставі вказаного акту перевірки 17 грудня 2012 року податковим органом було винесено податкове повідомлення-рішення форми «Р» № 00043331502, яким визначено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість по вітчизняних товарах (роботах, послугах) за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 13260,00 грн.

З довідки начальника Дніпропетровського слідчого ізолятора Калюжного В.В. від 22.03.2012 за вих. № 3/1-325 вбачається що ОСОБА_2 знаходився у слідчому ізоляторі з 06.06.2011 по 15.03.2012 .

04 травня 2011 року слідчим прокуратури Індустріального району м. Дніпропетровська Дорошенко А.В. було винесено постанову про відсторонення обвинуваченого від посади, якою відсторонено від посади директора ПП «СФЕРА» - ОСОБА_2

12 червня 2012 року було обрано нового директора ПП «СФЕРА» - ОСОБА_4

Штатним розкладом підприємства посада головного бухгалтера не передбачена.

ПП «СФЕРА» було повідомлено податковий орган про перебування директора у слідчому ізоляторі та просило продовжити термін подання податкової звітності. На запит податкового органу до управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Дніпропетровській області щодо перевірки зазначених фактів відповідь отримана не була.

Відповідно до п.п. 49.1 та 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Згідно з п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України, податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Відповідно до п. 102.6 ст. 102 Податкового кодексу України визначено, що граничні строки для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань, підлягають продовженню керівником контролюючого органу (його заступником) за письмовим запитом платника податків, якщо такий платник податків протягом зазначених строків:

102.6.1. перебував за межами України;

102.6.2. перебував у плаванні на морських суднах за кордоном України у складі команди (екіпажу) таких суден;

102.6.3. перебував у місцях позбавлення волі за вироком суду;

102.6.4. мав обмежену свободу пересування у зв'язку з ув'язненням чи полоном на території інших держав або внаслідок інших обставин непереборної сили, підтверджених документально;

102.6.5. був визнаний за рішенням суду безвісно відсутнім або перебував у розшуку у випадках, передбачених законом.

Штрафні санкції, визначені цим Кодексом, не застосовуються протягом строків продовження граничних строків подання податкової декларації згідно з цим пунктом.

Згідно з п. 102.7 ст. 102 Податкового кодексу України, дія пункту 102.6 цієї статті поширюється на:

102.7.1. платників податків - фізичних осіб;

102.7.2. посадових осіб юридичної особи у разі, якщо протягом зазначених граничних строків така юридична особа не мала інших посадових осіб, уповноважених відповідно до законодавства України нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, а також вести бухгалтерський облік, складати та подавати податкову звітність.

Виходячи з зазначених обставин справи колегія суддів приходить до висновку, що ПП «СФЕРА» в період знаходження директора ОСОБА_2 у слідчому ізоляторі в період з 06.06.2011 року по 15.03.2012 року не мало об'єктивних можливостей подати податкову звітність, і відсутність вироку суду зазначеного факту не спростовує, а тому нарахування штрафних санкцій податковим органом за цей період є безпідставним.

За таких обставин рішення суду першої інстанції підлягає скасування з прийняттям нової постанову про задоволення позовних вимог.

Керуючись п.3 ч.1 ст. 198, ст.ст. 202, 205, 207 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Приватного підприємства «СФЕРА» -  задовольнити.

Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду  від 08 квітня 2013 року - скасувати та прийняти нову постанову.

Позовні вимоги Приватного підприємства «СФЕРА» - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби від 17 грудня 2012 року за №0004331502

Постанова Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів  з дня складення в повному обсязі.

В повному обсязі постанова складена 30 травня 2014 року.

Головуючий: Д.В. Чепурнов

Суддя: В.Ю. Поплавський

Суддя: С.В. Сафронова

comments powered by HyperComments
close icon
Інформація про документ

Дата ухвалення
26.05.2014
ПІБ судді:
Чепурнов Д.В.
Реєстраційний № рішення
804/3530/13-а
Інстанція
Апеляційна
Резолютивна частина
Судом апеляційної інстанції задоволено скаргу платника податків. Рішення суду першої інстанції скасовано та прийнято нове, на користь платника.
Подальше оскарження
Касаційну скаргу контролюючого органу залишено без згляду. Рішення суду апеляційної інстанції, винесене на користь платника, залишено в силі.  
Замовити персональну презентацію