Справа Максиміліан Абас проти Нідерландів

НЕОФІЦІЙНИЙ ПЕРЕКЛАД

ЩОДО ПРИЙНЯТНОСТІ

Заяви № 27943/95, поданої

Максиміліаном Абасом

проти Нідерландів

Європейська Комісія з прав людини (Друга Палата), засідаючи на закритому судовому засіданні 26 лютого 1997 року, у складі:.

Пані Г.Х. Тюн (G.H. THUNE), Голова

Пан Ж.-К. Геус (J.-C. GEUS)

Г. Джорундсон (G. JÖRUNDSSON)

Ж.-К. Сойер (J.-C. SOYER)

H. Данеліус (H. DANELIUS)

Ф. Мартінес (F. MARTINEZ)

M.A. Новіскі (M.A. NOWICKI)

І. Кабрал Баррето (I. CABRAL BARRETO)

Д. Свабі (D. SVÁBY)

П. Лоренцен (P. LORENZEN)

E. Більюнас (E. BIELIUNAS)

E.A. Алкема (E.A Alkema.)

Пані М.–Т. Шопфер (M.-T. SCHOEPFER), секретар Палати

 Беручи до уваги статтю 25 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод;

 Беручи до уваги заяву, подану 16 травня 1995 року Максиміліаном Абасом проти Нідерландів і зареєстровану 21 липня 1995 року під № 27943/95;

 Беручи до уваги положення, передбачені статтею 47 Регламенту Європейського суду з прав людини;

Після розгляду справи;

Постановляє таке:

ФАКТИ

 Заявником є громадянин Нідерландів, який народився в 1934 році і проживає в місті Арденхаут (Aerdenhout). Пан Абас – колишній пілот авіаліній KLM. В ході розгляду провадження представником заявника витупав пан Г. Спонг, адвокат, що практикує в Гаазі.

 Обставини справи, надані заявником, можна резюмувати наступним чином:

A. Особливі обставини справи

Листом від 23 грудня 1977 року бухгалтер пан К.С (C.S.) звернувся з вимогою до Інспектора з прямого оподаткування щодо звільнення заявника від податку на заробітну плату (Loonbelasting), посилаючись на те, що останній став резидентом Сполученого Королівства 15 листопада 1977 року.

У листі від 21 грудня 1981 року пан C.S. повідомив інспектора з прямого оподаткування, що з 1 серпня 1981 року став резидентом Ірландії і здійснив запит на продовження його звільнення від оподаткування податком на заробітну плату.

Протягом цього періоду заявник сплачував податки в Сполученому Королівстві та Ірландії, відповідно, як тимчасовий резидент без постійного місця проживання.

4 вересня 1987 року інспектор з прямого оподаткування адресував заявнику листа з проханням проінформувати податкові органи про його місце проживання: в Нідерландах чи в Ірландії. В цьому листі, у відповідній частині, сказано:

(Переклад)

 «Інспекція прямих податків регулярно видає рішення за запитом працівника, який стверджує, що він переїхав за кордон;

відповідно до такого рішення, роботодавець може припинити вираховувати податок на заробітну плату (так звана Стаття 27 п. 3 рішення).»

Таке рішення також було видано вам.

У контексті випадкової вибірки розслідування щодо правильності прийняття таких рішень, я хотів би отримати від вас, зокрема, наступну інформацію:

1. Місце проживання в Ірландії з моменту вашого виїзду з Нідерландів до теперішнього часу.

8. Чи після того, як ви поїхали до Ірландії, ви володіли автомобілем в Нідерландах?

Ставлячи запитання, я користуюся своєю компетенцією відповідно до Статті 47 пункту 1 Закону про загальнодержавні податки (Algemene Wetinzake Rijksbelastingen

У листі від 5 листопада 1987 року пан C.S. відповів інспектору від імені заявника. Пан C.S. повідомив, що заявник переїхав до Ірландії в серпні 1981 року і до 1 січня 1981 року жив на вулиці А. в Дубліні з громадянином Ірландії.

У листі також було зазначено, що 1 січня 1981 року заявник переїхав за іншою вказаною адресою в Ірландії після розриву стосунків з цим громадянином Ірландії. Пан C.S. також повідомив Інспектору, що заявник зазвичай проживав в Ірландії, якщо він не перебував у подорожах.

21 лютого 1989 року після відкриття попереднього судового розслідування (gerechtelijk vooronderzoek) проти Заявника в будинку сім'ї заявника в місті Арденхоут слідчий суддя (rechter-Commissaris)  обласного суду (Arrondissementsrechtbank) в місті Гарлем (Haarlem) здійснив обшук. Було вилучено ряд документів, з яких було видно, що заявник насправді постійно проживав в місті Арденхаут.

 29 листопада 1991 року Суд зобов'язав заявника постати перед обласним судом Гарлема 25 березня 1992, пред'явивши йому звинувачення у шахрайстві та ухиленні від сплати податків.

 25 березня 1992 року слухання відбулося в обласному суді Гарлема.

Рішенням від 8 квітня 1992 року обласний суд визнав заявника винним у шахрайстві і ухиленні від сплати податків, засудив його до двох років тюремного ув'язнення і зобов'язав виплатити штраф в розмірі 500.000 нід.гульденів. Заявник подав апеляцію.

8 квітня 1993 року Апеляційний суд (Gerechtshof) Амстердама скасував рішення обласного суду від 8 квітня 1992 року і звинуватив Заявника у шахрайстві і наданні неправдивих податкових декларацій. Стосовно винесення вироку, Апеляційний суд заявив, що з огляду на серйозність злочину і вироків, винесених у подібних випадках, в принципі, позбавлення волі строком на два роки буде адекватним вироком. Проте, з урахуванням, серед іншого, тривалості кримінального провадження, Апеляційний суд обмежив покарання одним роком позбавлення волі з призначенням чотирьох місяців, що входять до цього року, випробувального строку 2 років та штрафом в розмірі 500.000 нід. гульденів.

Беручи до уваги ствердження заявника про те, що обвинувачення мають бути визнані неприйнятними, оскільки розгляд справи перевищив прийнятний строк, Апеляційний суд постановив, що він погоджувався з Заявником, що період, який необхідно брати до уваги, почався 21 лютого 1989 року, коли відбувся обшук в будинку заявника.

Для того, щоб продовжити роботу необхідно Увійти

Ще не маєте підписки? Спробуйте безкоштовну тест-версію протягом 72-х годин!

Бажаєте ознайомитися з умовами підключення та оформити підписку?

Підписка Замовити дзвінок
comments powered by HyperComments
close icon
Інформація про документ

Дата ухвалення
26.02.1997
ПІБ судді:
Тюн Г.Х.
Реєстраційний № рішення
27943/95
Замовити персональну презентацію