Податкова судова практика

 Фабула справи  Платник податків звернувся до суду з позовом про скасування податкових повідомлень-рішень мотивуючи вимоги тим, що витребувані під час перевірки документи були передані контрагенту за його проханням для тимчасового використання, а згодом вилучені у нього органами внутрішніх справ. Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову платника податку.

 Правова позиція 

Доводи платника, що документи на вимогу контролюючого органу не були надані, оскільки були передані третій особі, де їх вилучили правоохоронні органи, не дають підстав для визнання винесених рішень неправомірними. Відповідно до приписів діючого законодавства обов'язок зберігання документів та надання їх контролюючому органу під час перевірки покладається на платника податків.

У разі відсутності доказів вилучення правоохоронними органами витребуваних під час перевірки документів, платник податку несе відповідальність за порушення обов’язку надання документів контролюючому органу.

Посилання платника на те, що документи, які  витребовувалися контролюючим  органом, надавалися під час попередніх перевірок, не звільняють платника від відповідальності за порушення обов’язку надати ці документи контролюючому органу.

не задоволено
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію