Податкова судова практика

 Фабула справи  Комітент уклав договір комісії із комісіонером-резидентом. Товар був проданий покупцеві, зареєстрованому у низькоподатковій юрисдикції (Швейцарія). Платник податку наполягав, що ним не здійснювалася операція із контрагентом із низькоподаткової юрисдикції, оскільки ним було укладено контракт комісії із резидентом. Відтак, операцію з покупцем із низькоподаткової юрисдикції комітентом – платником податку не було відображено у звіті про контрольовані операції. Податковий орган наполягав на необхідності відображення вказаної операції у звіті про контрольовані операції. Не погодившись з такими висновками податкового органу, платник податку звернувся до суду. Постановою суду першої інстанції у задоволенні позову платникові було відмовлено. Платник податку подав апеляційну скаргу.

 Правова позиція 

Згідно з договором комісії, комісіонер не набуває права власності на товар. Право власності переходить від комітента до покупця товару, тому фактично операція купівлі-продажу відбувається між цими особами. Відтак, така операція є контрольованою та повинна бути відображена у звіті про контрольовані операції комітента.

не задоволено

 Фабула справи  Платник звернувся до суду з позовом про визнання протиправною бездіяльність щодо несписання безнадійного податкового боргу, що виник за спливом строків примусового стягнення податкового боргу та зобов'язання списати даний борг. Судом першої інстанції у задоволенні позову платника було відмовлено повністю.

 Правова позиція 

Строк давності протягом якого контролюючий орган може самостійно визначити платнику податків суму грошових зобов'язань або стягнути податковий борг, у тому числі за рішенням суду, встановлений у 1095 днів, та за спливом цього строку контролюючий орган фактично втрачає це право, після чого такий борг може вважатися безнадійним.

У разі не прийняття рішення контролюючим органом щодо списання безнадійного податкового боргу, така бездіяльність вважається протиправною.

задоволено
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію