Податкова судова практика

 Фабула справи  Платник податку звернувся з позовом про визнання неправомірною бездіяльністі контролюючого органу щодо несписання безнадійного податкового боргу та зобов'язання прийняти рішення про списання цього безнадійного податкового боргу. Судом першої інстанції позов задовольнено частково в частині визнання бездіяльності контролюючого органу неправомірною.

 Правова позиція 

Списання безнадійного боргу контролюючим органом є обов’язком, а не правом. Контролюючий орган перевіряє наявність умов, визначених законодавством, і у разі їх наявності повинен прийняти рішення про визнання заборгованості безнадійною і її списання.

Звернення до суду із позовом до платника податків щодо стягнення заборгованості в порядку цивільного судочинства не є перешкодою для вирішення питання контролюючого органу щодо списання безнадійного податкового боргу.

Судова гілка влади не може перебирати на себе повноваження податкового органу та підміняти його повноваження, які визначені та регулюються нормами чинного законодавства. Списання безнадійного податкового боргу здійснюється керівником податкового органу і це є виключною компетенцією податкового органу визнати борг безнадійним та приймати рішення про його списання (у відповідності до ч.2 ст. 11 КАС України).

не задоволено

 Фабула справи  Платник податків оскаржив до суду податкове повідомлення-рішення винесене за результатами позапланової невиїзної документальної перевірки, щодо заниження загального річного оподатковуваного доходу від отримання іноземного доходу і, відповідно, заниження суми податку з доходів фізичних осіб. Рішенням суду першої інстанції вимоги платника задоволені.

 Правова позиція 

Без належно оформленої довідки про сплату податків за межами України зарахування таких податків неможливе.

У разі відсутності у платника податку підтвердних документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до ст. 13 Податкового Кодексу, такий платник зобов'язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним.

Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку згідно із законодавством України.

задоволено
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію