Податкова судова практика

 Фабула справи  За результатами планової виїзної документальної перевірки платник податків оскаржив до суду податкове повідомлення-рішення, винесене з підстав завищення витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, що призвело до зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток. Рішенням першої інстанції вимоги платника задоволено.

 Правова позиція 

Не є пов’язаними особи, що, згідно із даними протоколу проведення загальних зборів акціонерів, не є акціонерами та власниками акцій.

Необхідність підтвердження пов'язаності осіб з’являється саме на момент виникнення договірних відносин.

Перелік витрат, визначених статтею 138 ПКУ, не може бути предметом вибіркового використання у процесі оподаткування. Тобто, платник податків під час обчислення об'єкта оподаткування з податку на прибуток підприємств повинен враховувати усі, перелічені статтею 138 Податкового кодексу України витрати, які були понесені ним під час господарської діяльності.

Адміністративні витрати та витрати на збут при здійсненні операції з переробки давальницької сировини, отриманої від нерезидента, що не є пов’язаною особою, беруть участь у формуванні доходів та повинні бути віднесені до витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування.

не задоволено
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію