Податкова судова практика

 Фабула справи  Контролюючий орган звернувся до суду з позовом про припинення юридичної особи та визнання недійсними записів про проведення державної реєстрації юридичної особи, свідоцтва про державну реєстрацію, статуту, свідоцтва платника податку на додану вартість з підстав того, що юридична особа створена з порушенням закону, які неможливо усунути.Судами попередніх інстанцій відмовлено у задоволенні позову контролюючого органу.

 Правова позиція 

Контролюючий орган не має права на звернення із позовами про визнання недійсними установчих та реєстраційних та припинення юридичної особи з будь-яких підстав, окрім як з питань оподаткування, а отже такі вимоги не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Суд не може підміняти собою компетентні державні органи, уповноважені на прийняття відповідного рішення, оскільки питання видачі та анулювання свідоцтва ПДВ є виключно компетенцією контролюючого органу. Тобто контролюючий орган не може звертатися до суду з вимогою про анулювання свідоцтва ПДВ.

не задоволено

 Фабула справи  Особа звернулася з позовом до суду щодо призначення пенсії за вислугу років на підставі ст. 55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення». Рішенням суду першої інстанції позов частково задоволено. Рішенням суду апеляційної інстанції рішення суду першої інстанції скасовано, у задоволенні позову відмовлено повністю, у зв’язку з відсутністю необхідного стажу для призначення пенсії.. Не погоджуючись з рішеннями судів попередніх інстанцій особа звернулася до Вищого адміністративного суду України.

 Правова позиція 

Право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального захисту населення за наявності спеціального стажу роботи від 25 років до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку.

До стажу роботи, який дає право на пенсію за вислугу років, зараховується, зокрема, робота на посадах провізорів, фармацевтів у аптеках, які офіційно набули статусу закладу охорони здоров'я на підставі державної акредитації.

Аптека офіційно набуває статусу закладу охорони здоров'я на підставі державної акредитації, а тому відповідно й до стажу роботи, який дає право на пенсію за вислугу років, зараховується робота на посадах провізорів, фармацевтів у аптеках, які офіційно набули статусу закладу охорони здоров'я на підставі державної акредитації.

не задоволено

 Фабула справи  Позивач звернувся з позовом до голови Тернопільського окружного адміністративного суду про визнання  незаконними дій щодо ненадання премії за жовтень 2014 року. Хмельницький окружний адміністративний суд постановою від 04.02.2015 року вказаний позов залишив без задоволення. Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду першої інстанції, відповідачем подано апеляційну скаргу з підстав невідповідності висновків суду обставинам справи, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, у зв'язку з чим, апелянт просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

 Правова позиція 

У разі відсутності колективного договору роботодавець повинен погоджувати з профспілковим органом розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних виплат, однак подальше вирішення питання про преміювання або не преміювання є виключним правом керівництва. Тобто, з профспілковим органом в даному випадку може бути погоджене лише розмір премії, а не саме питання про преміювання.

не задоволено
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію