Податкова судова практика

 Фабула справи  Платник звернувся до адміністративного суду з вимогою скасувати податкові повідомлення-рішення, прийняті контролюючим органом, посилаючись на неправомірне включення платником до суми від’ємного значення, що сформувалися за попередні 2 роки. Постановою окружного адміністративного суду, залишеною без змін ухвалою апеляційного адміністративного суду, позов задоволено.

 Правова позиція 

Для бюджетного відшкодування необхідна фактична сплата сум податків отримувачем товарів (робіт та послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (робіт та послуг) та реєстрація платником ПДВ більше 12 календарних місяців. Законодавством не обмежено право платника податку на бюджетне відшкодування сум ПДВ фактично сплачених останнім у ціні товару або послуг у попередніх податкових періодах часовими межами певного податкового періоду, та не поставлено право платника податку на отримання податкової вигоди у залежність від того, в якому звітному податковому періоді у платника виникло право на податковий кредит у розмірі суми бюджетної заборгованості.

не задоволено

 Фабула справи  Платник звернувся до адміністративного суду з вимогою скасувати податкові повідомлення-рішення, прийняті контролюючим органом, посилаючись на те, що платник не прийняв рішення про спрямування 30% прибутку на виплату дивідендів та не нарахував і не сплатив до бюджету авансовий внесок. Постановою окружного адміністративного суду, залишеною без змін ухвалою апеляційного адміністративного суду, позов задоволено.

 Правова позиція 

Господарські товариства, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, до 1 травня року, що настає за звітним, приймають рішення про відрахування не менше 30 відсотків чистого прибутку на виплату дивідендів та у строк не пізніше 1 липня року, що настає за звітним, сплачують до Державного бюджету України дивіденди нараховані пропорційно розміру державної частки (акцій, паїв) у їх статутних капіталах.

Акціонерне товариство не має права приймати рішення про виплату дивідендів та здійснювати виплату дивідендів за простими акціями у разі, якщо власний капітал товариства менший, ніж сума його статутного капіталу, резервного капіталу та розміру перевищення ліквідаційної вартості привілейованих акцій над їх номінальною вартістю.

не задоволено

 Фабула справи  Державне підприємство подало позовну заяву про визнання протиправними дій контролюючого органу зі складання і надсилання вимоги про усунення виявлених ревізією порушень законодавства з фінансових питань, зокрема зайвого нарахування та виплати доплат внаслідок відсутності доплат в колективному договорі, зайвого нарахування та виплати внутрішнім сумісникам, зайвого нарахування та виплати доплати за збільшення обсягу робіт, зайвого нарахування та виплати надбавки, внаслідок відсутності в посвідченні водія дозволу на керування транспортними засобами, зайвого нарахування та виплати премії за підсумками роботи за місяць, а також про скасування цієї вимоги. Постановою адміністративного суду першої інстанції, залишеною без змін ухвалою апеляційного суду, позов задоволено частково. Скасовано пункти вимоги контролюючого органу про усунення виявлених ревізією фінансово-господарської діяльності порушень законодавства з фінансових питань. В іншій частині адміністративного позову відмовлено. Позивач та відповідач звернулися з касаційними скаргами про скасування постанови суду першої інстанції та ухвали апеляційного суду, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.

 Правова позиція 

Якщо у державного підприємства відсутні дозволи, наряди та атестати, то підприємство незаконно використовує майно, яке належить Центру обліку надлишкового та списаного військового майна загального призначення ЗС України.

Поширення гарантій, передбачених законодавством про працю залежить не від факту включення працівника в штат, а від характеру виконуваної роботи і форми юридичного зв'язку між працівником та роботодавцем, якщо виконувана робота відповідає ознакам ст. 21 КЗпП України, із працівником укладається трудовий договір і на нього поширюються гарантії, передбачені законодавством.

не задоволено

 Фабула справи  Фізичною особою-підприємцем було  подано до митного оформлення митну декларацію на товар (заморожене м'ясо). За наслідками розгляду документів для митного оформлення, поданих декларантом, митний орган прийняв рішення про коригування митної вартості товару, на підставі якого було складено картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні товарів. Декларант звернувся до начальника митниці із заявою, в якій просив надати дозвіл на розміщення вказаного товару на складі митного органу. Разом з тим декларант  повідомив про наявність приміщення, яке відповідає вимогам зберігання даного виду товарів, з огляду на те, що в ньому  раніше розміщувався склад тимчасового зберігання закритого типу. В послідуючому із митницею та власником складу було укладено договір зберігання. Незабаром термін придатності товару сплив. Не погоджуючись з вчиненими митницею діями та прийнятими рішеннями про коригування митної вартості товарів та карткою відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні товарів, декларант оскаржив їх до суду. Постановою суду першої інстанції позов було задоволено частково. Не погодившись з рішенням суду, декларант подав апеляційну скаргу.

 Правова позиція 

Товари, які швидко псуються або мають обмежений строк зберігання, у тому числі товари - безпосередні предмети порушення митних правил, вилучені відповідно до вимог Митного кодексу України, підлягають реалізації з урахуванням терміну їх придатності, а у випадках, передбачених законодавством, - переробці, утилізації чи знищенню. Законом України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» від 14.01.2000 № 1393-XIV визначено, які саме товари вважаються неякісними та/або небезпечними. З урахуванням положень даного Закону, власник товару, зобов`язаний здійснити його утилізацію, оскільки він є неякісним та небезпечним.

не задоволено
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію