Податкова судова практика

 Фабула справи  Контролюючий орган звернувся до суду у зв’язку із оскарженням рішення апеляційного суду, якою задоволено позовні вимоги платника податків стосовно визнання нечинною податкову консультацію, що містить положення, які в свою чергу не відповідають приписам податкового законодавства.

 Правова позиція 

Суперечність податкової консультації нормам або змісту відповідного податку чи збору є підставою для визнання її недійсною.

невідомо

 Фабула справи  Платник оскаржив у суді першої інстанції податкову вимогу контролюючого органу, обґрунтовуючи свої дії тим, що контролюючим органом не було враховано сплати суми податку на прибуток за відповідний період відповідно до платіжного доручення, яке проведено банком в установленому порядку. Контролюючий орган вказав на те, що платником задекларовано погашення податкового боргу, хоча фактично за відповідні податкові періоди податковий борг був наявний, що підтверджується даними в облікових записах платника. Судами першої та апеляційної інстанції в задоволенні позовних вимог відмовлено.

 Правова позиція 

За відсутності доказів сплати платником  до бюджету податкового боргу, який виник внаслідок самостійного декларування зобов’язань з податку з доходів фізичних осіб, податкова вимога щодо погашення такого податкового боргу є правомірною і відсутні підстави для її скасування.

не задоволено

 Фабула справи  Платник податків звернувся до суду із позовом про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, якими йому збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість по вітчизняних товарах та з податку на прибуток приватних підприємств. ППР були прийняті за результатами проведення документальної позапланової виїзної перевірки, призначеної відповідно до постанови слідчого відділення в межах кримінальної справи.

 Правова позиція 

Складання та надсилання платнику податків податкового повідомлення-рішення за податковими зобов'язаннями платника податків за податками та зборами, несплата податкових зобов'язань за якими встановлена судовим рішенням, забороняється до набрання законної сили судовим рішенням у кримінальному провадженні або винесення ухвали про закриття такого кримінального провадження за нереабілітуючими підставами.

не задоволено
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію