Податкова судова практика

 Фабула справи  Платник єдиного податку, що знаходиться в  2 групі спрощеної системи оподаткування, оскаржив в адміністративному суді податкові повідомлення-рішення щодо зменшення  суми податків,які підлягають сплаті, внаслідок здійснення видів діяльності, що не дають право застосовувати спрощену систему оподаткування.

 Правова позиція 

Здійснення платником, що перебуває на спрощеній системі оподаткування, видів діяльності, не передбачених ПК, призводить до застосування до нього заходів відповідальності, обов'язку перейти на сплату інших податків та зборів, застосування відповідної ставки податку до доходів з такої діяльності.

не задоволено

 Фабула справи  Платник звернувся з позовом до суду про визнання дій контролюючого органу протиправними, повернення надміру сплаченого авансового внеску з податку на прибуток. Платник звернувся до контролюючого органу із заявою про повернення надмірно сплачених коштів. Рішення першої та другої інстанції – задоволено у вимогах платника.

 Правова позиція 

Спрямування надміру сплачених сум з одного платежу в погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів здійснюється виключно на підставі заяви платника податку

не задоволено

 Фабула справи  Товариство з обмеженою відповідальністю звернулося до суду з позовом до Державної екологічної інспекції про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії, а саме здійснити екологічний контроль вантажу, який належить підприємству. Ці дії необхідні підприємству для завершення митного контролю та митного оформлення переміщуваного вантажу. Постановою суду першої інстанції позов було задоволено. Державна екологічна інспекція звернулася до суду апеляційної інстанції з апеляційною скаргою на рішення суду першої інстанції.

 Правова позиція 

Якщо посадові особи Держекоінспекції затримують процес здійснення митного контролю в пункті пропуску через державний кордон України, в результаті чого загалом затримується митне оформлення товару, імпортер може вимагати вчинити відповідні дії, в тому числі шляхом оскарження до суду бездіяльність посадових осіб Держекоінспекції.

не задоволено
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію