Податкова судова практика

 Фабула справи  Особа звернулася до суду з позовом до управління внутрішніх справ, в якому просила визнати неправомірними дії відповідача з тимчасового затримання автомобіля, та відшкодувати фізичній особі майнову та моральну шкоду. Постановою окружного адміністративного суду позов було задоволено частково. Постановою апеляційного адміністративного суду постанову суду першої інстанції змінено. Не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції, відповідач звернувся до Вищого адміністративного суду України.

 Правова позиція 

Майнова та моральна шкода, завдана фізичній особі внаслідок протиправної діяльності посадової особи органу міліції підлягає відшкодуванню державою.

не задоволено

 Фабула справи  Контролюючий орган звернувся до суду у зв’язку із оскарженням рішень першої та  апеляційної інстанцій, якими задоволено вимоги платника податків стосовно скасування податкових повідомлень-рішень, що прийняті контролюючим органом на підставі висновку про заниження платником податку з доходів на фізичних осіб за реалізацією акцій в результаті ненадання необхідних документів підтверджуючих витрати на придбання цінних паперів.

 Правова позиція 

При розрахунку інвестиційного прибутку враховуються витрати, які платник податку вже мав (поніс) у звітному періоді у зв'язку з придбанням інвестиційного активу.

задоволено
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію