Податкова судова практика

 Фабула справи  Платник податків звернувся до суду із прохання про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень рішень, винесених на підставі акту документальної позапланової виїзної перевірки, у зв’язку із заниженням ПДВ внаслідок нецільового використання позивачем коштів спеціального рахунку. Рішенням суду першої інстанції позовні вимоги платника задоволено.

 Правова позиція 

Нецільове використання коштів, отриманих у зв’язку з податковою пільгою, не відноситься до випадків визначення грошового зобов’язання контролюючим органом, що викладені в п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України. В такому випадку, застосування контролюючим органом штрафних санкцій відповідно до статті 123.2 Податкового Кодексу України, крім визначення основного платежу грошового зобов’язання в такому ж розмірі, є необгрунтованим.

не задоволено

 Фабула справи  Платник податків та контролюючий орган звернулися до суду у зв’язку із оскарженням рішення суду першої інстанції, яким частково задоволено вимоги платника щодо скасування отриманих податкових повідомлень-рішень контролюючого органу щодо нарахування штрафних санкцій за ст. 123 ПКУ за використання коштів зі спеціального рахунку та дотаційного рахунку не за цільовим призначенням.

 Правова позиція 

Нецільове використання платником податків коштів спеціального рахунку, зокрема використання таких коштів для сплати прибуткового податку, єдиного соціального внеску тощо, є підставою стягнення до бюджету суми податку та штраф у 25% чи 50% розмірі, згідно ст.123 ПК України.

не задоволено
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію