Податкова судова практика

 Фабула справи  Платник податків звернувся до суду із прохання про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень рішень, винесених на підставі акту документальної позапланової виїзної перевірки, у зв’язку із заниженням ПДВ внаслідок нецільового використання позивачем коштів спеціального рахунку.

 Правова позиція 

Нецільове використання коштів, отриманих у зв’язку з податковою пільгою, не відноситься до випадків визначення грошового зобов’язання контролюючим органом, що викладені в п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України. В такому випадку, застосування контролюючим органом штрафних санкцій відповідно до статті 123.2 Податкового Кодексу України, крім визначення основного платежу грошового зобов’язання в такому ж розмірі, є необгрунтованим.

Використання платником коштів зі спеціального рахунку з ПДВ  для сплати прибуткового податку, а також єдиного соціального внеску є порушенням п. 209.2 ст. 209 Податкового кодексу України, оскільки сплата податків і зборів є обов`язком підприємства, який не відноситься до його виробничих цілей.

задоволено частково
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію