Податкова судова практика

 Фабула справи  Платник податків звернувся до суду із вимогами про визнання протиправною бездіяльність контролюючого органу в частині ненадання податкової консультації та зобов'язати контролюючий орган надати позивачу податкову консультацію.

 Правова позиція 

Платник податків має право самостійно на власний розсуд обрати до якого контролюючого органу звернутись із запитом для отримання податкової консультації, до того ж Податковий кодекс України не встановлює черговості звернення до контролюючих органів у порядку їх підпорядкованості та не передбачає права Державної фіскальної служби України пересилати адресовані їй запити про надання податкової консультації до підпорядкованих контролюючих органів.

задоволено

 Фабула справи  За результатами проведеної контролюючим органом виїзної документальної перевірки на предмет дотримання вимог податкового та валютного законодавства було встановлено заниження ПрАТ податку на прибуток та завищення податкового кредиту за рахунок включення до податкового кредиту сум ПДВ по товарам, використаним у господарській діяльності. На думку податкового органу, зменшення ваги зерна в результаті зміни його якості прийнято податковим органом в ході здійснення перевірки за природний убуток зерна, у зв'язку з чим зменшено валові витрати на суму втраченого при доробці зерна та донараховано податок на прибуток та податок на додану вартість. Товариство звернулось з позовом до суду про скасування податкового повідомлення-рішення. Суд  першої інстанції задовільнив позов ПрАТ. Суд апеляційної інстанції залишив рішення суду без змін.

 Правова позиція 

Зменшення кількісного показнику зерна, яке безпосередньо пов'язане з підвищенням його якісного показнику - не можна вважати природним убутком.

Тож вартість зерна, яка була витрачена позивачем на доробку зерна (очищення від сміттєвої домішки, сушіння, зберігання) до тієї якості зерна, при продажу якого позивач мав отримати найбільший прибуток включається до валових витрат підприємства.

не задоволено
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію