Податкова судова практика

 Фабула справи  Постановою судді фізична особа-головний бухгалтер платника податків був визнаний винним у вчиненні правопорушення за несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належного податкового зобов'язання.

 Правова позиція 

Відсутність коштів на рахунку платника податків не є підставою для висновку про відсутність складу правопорушення, передбаченого частиною статті 1 статті 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

не задоволено

 Фабула справи  Платник звернувся до суду з позовом про скасування податкового повідомлення-рішення щодо ненарахуванням та несплатою податку з доходів фізичних осіб з додаткових доходів працівників, при відшкодуванні витрат згідно авансових звітів без підтверджуючих документів та неоподаткуванням додаткового блага працівникам податковим агентом.

 Правова позиція 

Не вважається додатковим благом об’єкт, що знаходиться на балансі підприємства та видається працівнику для виконанням ним трудової функції.

Відшкодування за харчування працівнику не вважається додатковим благом, якщо воно відображене в авансовому звіті та використовуються для виконання трудових функцій чи не передбачені в трудовому договорі.

До складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи (що не підлягають відображенню в його річній податковій декларації), зокрема, вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України платника податку або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески такого платника податку - члена такої професійної спілки, створеної за законодавством України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування

задоволено частково
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію