Податкова судова практика

 Фабула справи  Платник звернувся до адміністративного суду з вимогою про визнання недійсною податкової вимоги та її скасування.

 Правова позиція 

Обов'язковою ознакою нормативно-правового акта індивідуальної дії, а також відповідних дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень є створення ними юридичних наслідків у формі прав, обов'язків, їх зміни чи припинення.

Податкова вимога є способом інформування позивача про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу. Відповідно до цього податкова вимога не впливає на права та обов'язки позивача, а тому не є актом індивідуальної дії в розумінні п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України і не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

не задоволено
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію