Податкова судова практика

 Фабула справи  Платник звернувся до адміністративного суду з вимогою про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень, яким позивачу збільшено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість та зменшено суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Контролюючий орган обґрунтовує дані ППР тим, що платник не зазначив у деклараціях з податку на додану вартість сум, що підлягають бюджетному відшкодуванню, що свідчить про заниження відповідних сум та завищення залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду. Постановою окружного адміністративного суду, залишеною без змін ухвалою апеляційного адміністративного суду, позовні вимоги задоволено.  

 Правова позиція 

Порушення Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, що не вплинуло на достовірність визначених ним в податкових деклараціях зобов’язань з податку на додану вартість не є підставою для донарахування позивачу податкових зобов’язань з ПДВ та і для збільшення позивачу бюджетного відшкодування з ПДВ на цю ж суму.

Надання податковому органу належним чином всіх оформлених документів, передбачених законодавством про податки та збори, з метою одержання податкової вигоди є підставою для її одержання, якщо податковим органом не встановлено та не доведено, що відомості, які містяться в цих документах, неповні, недостовірні та (або) суперечливі, є наслідком укладення нікчемних правочинів або коли відомості ґрунтуються на інших документах, недійсність даних в яких установлена судом.

не задоволено

 Фабула справи  Платник податків оскаржив до суду податкове повідомлення-рішення винесене за результатами позапланової невиїзної документальної перевірки, щодо заниження загального річного оподатковуваного доходу від отримання іноземного доходу і, відповідно, заниження суми податку з доходів фізичних осіб. Рішенням суду першої інстанції вимоги платника задоволені.

 Правова позиція 

Без належно оформленої довідки про сплату податків за межами України зарахування таких податків неможливе.

У разі відсутності у платника податку підтвердних документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до ст. 13 Податкового Кодексу, такий платник зобов'язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним.

Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку згідно із законодавством України.

задоволено
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію