Нова хвиля податкових заходів, спричинена COVID-19

13 Березня 2020 2627 Переглядів Автор: Драч Софія

Розміри тексту:

Аа Аа

Спалах нових проблем потребує сучасних рішень. Наразі деякі країни запроваджують антикризові заходи і приймають  рішення щодо впровадження податкових пільг, роблять все можливе для збереження малого та середнього бізнесу.

Команда TaxLink пропонує ознайомитися із низкою податкових змін, які спричинені запровадженням надзвичайної ситуації у зв’язку з епідемією в світі. Разом із впровадженням податкових змін іноземних країн надалі наші експерти будуть оновлювати інформацію.

Так, у Сполучених Штатах Америки Президент оголосив про розроблення пакету економічної допомоги працівникам і підприємствам, які постраждали від поширення COVID-19. Цей пакет передбачає наступне.

1) Призупинення податку на заробітну плату, що передбачає зниження ставки податку з 14, 2 % до 0 %;

2) розроблено новий законопроект, у якому міститься «Акт про оплачувану відпустку під час надзвичайних ситуацій у 2020 році». Актом передбачено нову програму оплачуваних відпусток у випадку надзвичайних ситуацій, яка буде оплачуватись Адміністрацією соціального забезпечення. «Екстрена відпустка» надаватиметься у чотирьох випадках: діагностування COVID-19, карантин, догляд за особами, яким діагностовано COVID-19 і догляд за дитиною або іншими особами.

Цей Акт передбачає виплату допомоги у розмірі  4 000 доларів США протягом 3 місяців (максимум) під час перебуванні у екстреній відпустці.

3) президент США зобов’язав Адміністрацію малого бізнесу (SBA) надавати кредити підприємствам, які постраждали від коронавірусу.

4) Департамент казначейства планує відстрочити сплату податкових платежів окремими особами і підприємствами, які постраждали від поширення епідемії COVID-19.

Велика Британія теж не стоїть осторонь від всесвітнього спалаху епідемії.

Так, на сайті  податкової служби ВБ з’явилася гаряча лінія «телефон довіри» для звернення платниками податків для надання інформації щодо порядку сплати податків під час надзвичайної ситуації, спричиненої коронавірусом. За допомогою гарячої лінії платники податків можуть отримати практичну допомогу і пораду щодо таких питань:

- погодження розстрочення сплати податку;

- призупинення провадження щодо податкової заборгованості;

- відміна штрафів і пені, якщо у платника виникли проблеми з адмініструванням податку.

Австралія подбала про бізнес-спільноту, прийнявши рішення щодо застосування податкових пільг для інвестицій,  підтримку малого та середнього бізнесу, а також пільг для пенсіонерів.

Крім того, малий і середній бізнес отримає до 25 000 доларів для покриття витрат на заробітну плату, яка буде виплачуватися Австралійським податковим управлінням.

Данія впроваджує податкові канікули для платників ПДВ для того, щоб пом’якшити тиск на бізнес середовище.

Прийнято Закон про надання допомоги данським компанія у період карантину. Так, запроваджені «податкові канікули» для сплати податків та внесків на 4 місяці. Також, виплати для самозайнятих осіб  відстрочено з 20 квітня 2020 року до 20 червня 2020 року.

Китай також вводить податкові пільги для захисту економіки від проявів епідемії.

Так, звільняються від оподаткування податком на дохід від медичних виробів  і препаратів, які придбаваються безготівковим розрахунком для працівників установ та громадських організацій.

Крім того, від ПДВ звільняються логістичні та кур’єрські компанії, які забезпечують доставку громадянам життєво необхідних товарів.

Податкові пільги будуть також надаватися підприємствам, які працюють в галузі транспорту, туризму, готельного і ресторанного бізнесу, які через епідемію понесли значні збитки.

Лікарям й іншим учасникам загальнонаціональної програми з боротьби із захворюванням будуть надаватися премії.

Італія вводить податкові пільги для бізнесу. На боротьбу з економічними наслідками Уряд країни виділяє 25 млрд євро. Також збільшують гарантійний фонд для кредитування малого та середнього бізнесу. Уряд планує надавати компенсації компаніям, котрі втратили більше ніж 25% прибутку.

Франція. Уряд країни надає відстрочку для сплати податків та інших виплат до соціальних фондів.

Норвегія зі свого боку також внесла законопроект, яким пропонує дозволити відстрочити сплату податку на нерухомість для підприємтств на 2020 фінансовий рік. Крім того, підприємства, які повинні були сплатити перший внесок податку на дохід 15 березня, можуть сплатити його до 1 травня 2020 року. Самозайняті особи, які втратили дохід унаслідок епідемії, можуть корегувати свої податкові вирахування з першого податкового періоду.

Швеція. Уряд Швеції 16.03.2020 року направив на розгляд парламенту уточнення бюджету на 2020 рік у зв’язку з кризою, спричиненою епідемією.

Пропонується відстрочення зі сплати внесків до фонду соцстрахування, податку на дохід та ПДВ. Таке відстрочення пропонується на строк на3 місяці та може бути продовжено до 12 місяців (для компаній з «суттєвими» податковими боргами).

Австрія також вносить зміни до податкового законодавства. Ці зміни передбачають:

- зниження передплати з податку на дохід та податку на прибуток підприємств у 2020 році;

- відстрочення сплати податків;

- звільнення від відповідальності через прострочення сплати податкових платежів;

- призупинення податкових перевірок.

Іспанія призупиняє перебіг процесуальних строків усіх процесуальних законів та надає можливість відстрочки «невеликих» прострочених податкових платежів (тільки для фізичних і юридичних осіб, дохід яких не перевищує 6 010 121, 04 євро у 2019 році) на 6 місяців.

Канада. Тепер канадські компанії також отримали право на «податкові канікули». Крім того, продовжено термін подання декларацій для фізичних осіб до 1 червня 2020 року (було 30 квітня 2020 року).

Литва розширила термін для подання авансових декларацій з податку на прибуток підприємств до 30 березня 2020 року (було 15 березня 2020 року). Також литовські платники податків зможуть подати заяву щодо можливості відстрочення сплати податків, а також щодо зниження штрафів і процентів за прострочення платежу. А для індивідуальних платників податків крайній строк подання річної декларації і сплати податків перенесено до 1 червня 2020 року (замість 4 травня 2020 року).

Подібні зміни до податкового законодавства також прийняла низка інших країн таких як Тайланд, Пуерто-Ріко, Нова Зеландія тощо.

Наразі коронавірусу понад 2 місяці, однак деякі країни світу вже розробили миттєві податкові заходи для підтримання економіки та платників податків.

Податкові зміни в українському законодавстві, спричинені введенням карантину можна переглянути у нашому аналітичному матеріалі за посиланням.

comments powered by HyperComments