Чи включається вартість комунальних послуг, які орендар відшкодовує орендодавцю, до бази оподаткування ПДВ при передачі нерухомості в оренду?

30 Жовтня 2017 (0) 53 Перегляди Мирослава Нечай

Розміри тексту:

Аа Аа

Більшість суб’єктів господарювання, здійснюючи свою господарську діяльність, стикаються з питаннями оренди чи то офісу, чи складських приміщень, або інших об’єктів нерухомості. У таких випадках орендарі зазвичай, окрім сплати вартості оренди, відшкодовують також орендодавцю вартість спожитої ним електроенергії, води та інших комунальних послуг (далі – комунальні послуги), у зв’язку з чим виникає закономірне питання, чи є сума такої компенсації частиною договірної вартості орендних послуг.

Свого часу позиція фіскалів, яка була відображена у листі ДФС України від 19.04.2016 № 8813/6/99-99-19-03-02-15, викликала резонанс серед платників ПДВ. Фактично за цим листом питання оподаткування ПДВ операцій з відшкодовування орендодавцю вартості комунальних залежало від механізму здійснення такої компенсації, а саме:

➢    варіант перший – вартість комунальних послуг за умовами договору оренди включається до складу орендної плати, а отже, і їхня вартість є частиною договірної плати за операціями з надання нерухомості в оренду та оподатковується ПДВ на загальних підставах;

➢      варіант другий – вартість комунальних послуг за умовами договору оренди включається до складу орендної плати, а отже, такі операції не є об’єктами оподаткування ПДВ.

У свою чергу такий висновок означав, що орендарі, платники ПДВ не мають можливості формувати податковий кредит за сумами ПДВ, що були сплачені ними при оплаті (компенсації) комунальних послуг.

Проте позиція контролюючих органів така ж мінлива, як погода весною, а тому з часом вона зазнала трансформації.

На жаль, матеріал, котрий Вас зацікавив, знаходиться
в обмеженому доступі і надається підписникам платформи.

Оформити підписку