Знахідка
Питання/Тема
Чи може особа, яка знайшла загублену річ, постачати її?
...

...

В Податковому кодексі України (далі – ПК України) термін «знахідка» вживається в двох статтях розділу V, що присвячений податку на додану вартість:

  1. для цілей оподаткування платником ПДВ є особа, що проводить операції з постачання знахідок, незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій із постачання товарів/ послуг, визначеної пунктом 181.1 статті 181 цього Кодексу, а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством (підпункт 6 пункту 180.1 статті 180);

При цьому для осіб, визначених підпунктом 6 пункту 180.1 статті 180 ПК України, пунктом 183.3 статті 183 ПК України передбачено їх добровільну реєстрацію;

  1. звільняються від оподаткування ПДВ операції з передачі знахідок:
  • у розпорядження державних установ або організацій, уповноважених здійснювати їх збереження або постачання згідно із законодавством,
  • у володіння і користування державних органів, установ (організацій), які утримуються за рахунок бюджетних коштів, а також закладів, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей (підпункт 197.1.26 пункту 197.1 статті 197).

Для того, щоб продовжити роботу необхідно Увійти

Ще не маєте підписки? Спробуйте безкоштовну тест-версію протягом 72-х годин!

Бажаєте ознайомитися з умовами підключення та оформити підписку?

Підписка Замовити дзвінок
close icon
Пов'язані питання/Теми
Що являє собою знахідка?
Інформація про документ
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію