Злочин ухилення від сплати єдиного внеску на загальнобов'язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнобовязкове державне пенсійне страхування за статтею 2121 КК
Питання/Тема
Об'єкт злочину
...

...

Об'єктом злочину виступають відносини щодо формування фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, тобто відносини, які складаються між державою і платниками страхових внесків на підставі правових норм, що регулюють установлення, зміну і відміну таких внесків до фондів соціального страхування.

Предметом злочинного посягання є грошові кошти, що підлягають сплаті до фондів соціального страхування у вигляді єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування чи страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закон № 2464-VІ єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

В свою чергу, згідно ч. 1 ст. 1 Закону № 1058-ІV страховими внесками на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування є кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Необхідно звернути увагу, що страхові внески на загальнообов'язкове пенсійне страхування можуть виступати предметом злочину, передбаченого статтею 212-1 КК, лише в разі вчинення таких діянь до 1 січня 2011 року, тобто до набрання чинності Законом № 2464-VІ. Згідно п. 3 розділу VIII «Прикінцевих та перехідних положень» зазначеного Закону з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування вважаються платниками єдино­го внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

close icon
Інформація про документ
Актуально з:
26.05.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію