Земельна ділянка
Питання/Тема
Чи є об’єктом оподаткування земельні ділянки під багатоквартирними будинками для застосування приписів пункту 287.8 статті 287 ПК України?
...

...

На практиці часто трапляється ситуація, коли податкові органи нараховують грошові зобов'язання з земельного податку власникам нежитлових приміщень (іноді – квартир) у багатоквартирних будинках (наприклад, справи № 2а-8511/11/2670, № 2а-9410/12/2670, 805/10518/13-а). Тут, може мати місце 2 ситуації, в кожній з них дії податківців є неправомірними.

Перша ситуація, коли земельна ділянка під багатоквартирним будинком сформована, наприклад, коли права на земельну ділянку оформлені на ОСББ. При цьому, важливо усвідомлювати хто саме є платником плати за землю. Зважаючи на те, що речове право на земельну ділянку оформлене на ОСББ, то платником, відповідно до приписів податкового законодавства, і має бути ОСББ, а об'єктом оподаткування – вся земельна ділянка під багатоквартирним будинком з урахуванням прибудинкової території, оскільки саме вона має всі необхідні для цього властивості: є сформованою, відомості занесені до Державного кадастру, речове право на неї оформлене і зареєстроване. Стосовно власників приміщень, то варто зазначити, що у них відсутній об'єкт оподаткування як земельна ділянка із перерахованими вище властивостями, відповідно, вони не можуть виступати платниками земельного податку, а можуть лише компенсувати ОСББ суми сплаченого податку у межах комунальних платежів.

Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Елемент податку:
 • Об'єкт оподаткування
 • Зв'язки документа
  ?Поставте своє запитання
  Популярні податкові теми
  Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
  Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
  Відправити
  Замовити персональну презентацію