Здійснення платежів відповідно до взятих бюджетних зобов'язань
Питання/Тема
Валюта здійснення платежів за рахунок бюджетних коштів
...

...

Бюджетне законодавство допускає здійснення платежів розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів за рахунок коштів бюджетів в іноземній валюті в чітко окреслених випадках.

1. Таке право мають, зокрема, закордонні дипломатичні установи України, які розміщують бюджетні кошти на поточних рахунках іноземних банків ( п. 20 ч. 2 ст. 29, ч. 9 ст. 13 БК України); (детальніше див. аналітику Закордонні дипломатичні установи України).

Особливостям здійснення окремих видатків розпорядниками бюджетних коштів, у підпорядкуванні яких є бюджетні установи, що розташовані за межами України, визначені в Розділі VII Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 24.12.2012 р. № 1407 (далі – Порядок № 1407). В п. 7.1 Порядку № 1407 передбачено, що видатки в іноземній валюті на забезпечення функціонування бюджетних установ, розташованих за межами України, здійснюються через рахунки, відкриті в установах банків.

Відповідно до розпорядчого документа Казначейства, сформованого на підставі розподілів відкритих асигнувань, бюджетні кошти з рахунків, відкритих у Казначействі для обліку коштів державного бюджету, перераховуються на відповідні рахунки головних розпорядників (розпорядників нижчого рівня), відкриті в установах банків ( п. 7.4 Порядку № 1407).

Головні розпорядники (розпорядники нижчого рівня) зазначені кошти протягом двох робочих днів спрямовують на купівлю іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України з віднесенням витрат з купівлі іноземної валюти на видатки за відповідними бюджетними програмами.

Спеціальний Порядок обслуговування Державним казначейством установ України, які функціонують за кордоном затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. N 998 (далі – Порядок № 998). Зокрема, в ньому зазначено, що для зарахування та використання коштів державного  бюджету (далі   -  бюджетні  кошти)  установи  відкривають  у  банківських установах держави місцезнаходження поточні рахунки.  Видатки установ   в   іноземній   валюті    здійснюються    з використанням зазначених рахунків ( п. 3 Порядку № 998).

На підставі розпорядження Державного казначейства бюджетні кошти   перераховуються   з   рахунків,   відкритих  у  Державному казначействі для обліку бюджетних коштів,  на відповідні рахунки в національній валюті,  відкриті головним розпорядником таких коштів в  АТ  "Укрексімбанк",  для  здійснення операцій   із   закупівлі необхідної суми іноземної валюти.

У  разі  наявності  на  рахунку  Державного казначейства в іноземній валюті суми, необхідної головному розпоряднику бюджетних коштів,  така  сума  перераховується  із  зазначеного  рахунка  на рахунок в іноземній валюті, відкритий в АТ "Укрексімбанк" головним розпорядником бюджетних коштів ( п. 6 Порядку № 998).

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію