Зарахування податків та зборів сплачених за межами України
Питання/Тема
Яка процедура застосовується для зарахування податку на доходи фізичних осіб?
...

...

У підпункті 170.11.2 ПК України зазначено, що для зарахування податків, сплачених за межами України платник зменшує суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, та визначає суму зменшення у річній податковій декларації, якщо це передбачено нормами міжнародних договорів, ратифікованих Україною, а також за наявності довідки, що підтверджує сплату, визначає об'єкт і базу оподаткування.

У цьому пункті також вказується, що у разі відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, такий платник зобов'язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним.

Фактично такою нормою передбачено обов'язок відстрочити подання декларації для отримання довідки. Проте, ця норма не може тлумачитися таким чином, що обмежує право особи на зарахування, якщо вона не подала заяву про відстрочення або звернулася за зарахуванням після подання декларації, в якій не зазначила про наявність іноземних доходів.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію