Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Запит контролюючого органу
Редакції документа
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Коли запит вважається врученим?
...

...

Запит вважається врученим:

 1) якщо його надіслано поштою листом з повідомленням про вручення за податковою адресою. Вищий адміністративний суд України в своїй ухвалі від 15 січня 2015 р. у справі №2а-13051/11/2670 з цього приводу зазначив, що у контролюючого органу відсутні підстави для проведення документальної позапланової невиїзної перевірки якщо запити не направлялись за адресою платника податків.

Також виникають випадки коли контролюючий орган надсилає запит кур'єрською службою доставки, а не засобами поштового зв'язку. Проте така практика прямо суперечить нормам ПК України, адже він у статті 42 встановлює чіткі вимоги до листування з платником податків. У звязку з цим, судова практика виходить з того, що такий спосіб надсилання запиту платнику податків не може вважатися належним. Так, Вищий адміністративний суд України вважає, що оскільки суб'єктом владних повноважень не надано до суду доказів направлення на адресу платника податків наказів рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення, доказів отримання платником податків згаданих запитів, то рішення про призначення документальної позапланової перевірки прийняте з порушенням вимог, встановлених ПК України (ухвала ВАСУ від 30 жовтня 2013 р. у справі №2а-9525/11/2070).

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Що становить собою запит контролюючого органу?Які дані повинен містити запит контролюючого органу?Яка форма запиту передбачена ПК України? Чи може контролюючий орган у відповіді на запит вимагати у платника податків надати документи, які містять державну таємницю?Який порядок надання відповіді на запит?Протягом якого строку платник податків зобов'язаний надати інформацію, яка міститься в запиті?Чи може платник податків бути звільненим від обов'язку надавати відповідь на запит контролюючого органу? Чи несе відповідальність платник податків у разі ненадання інформації, яка запитується?Чи може зустрічна звірка слугувати підставою для надсилання запиту?Які особливості надіслання запиту у випадку здійснення контрольованих операцій?Чи може контролюючий орган у відповіді на запит вимагати у платника податків надати конфіденційну інформацію?
Інформація про документ
Актуально з:
18.06.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити