Заперечення на акт перевірки
Питання/Тема
Чи може контролюючий орган відмовити платнику податків у розгляді заперечень на акт перевірки (довідку)?
...

...

Контролюючий орган може відмовити платнику податків у розгляді заперечень тільки в одному випадку – якщо буде пропущено строк подання таких заперечень. В силу пункту 86.7 статті 86 ПК України платник подає письмові заперечення протягом п'яти робочих днів з дня отримання акта (довідки). У разі прострочення цього строку контролюючий орган залишає без розгляду відповідні заперечення.

Що робити в такому випадку?

Перш за все, така відмова контролюючого органу буде правомірна, тому платнику варто дочекатися податкового повідомлення-рішення та оскаржувати його відповідно в адміністративному чи судовому порядку.

Але, все ж таки, якщо контролюючий орган не правомірно відмовив у розгляді заперечень, то можливо в порядку, частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, подавати позов до суду про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинити певні дії. Такий спосіб захисту передбачений, але в цьому випадку він буде малоефективний, так як контролюючий орган за цей час прийме податкове повідомлення-рішення, а подання такого позову не дасть платнику податків позитивних наслідків. Тому, в такому випадку краще оскаржувати саме податкове повідомлення-рішення та у самому позові зазначити відповідні факти, що контролюючий орган неправомірно відмовив у розгляді заперечень, це може бути несуттєвою, але додатковою підставою для скасування відповідного рішення.



Експерт Taxlink
Костянтин ЧАРТОРИЙСЬКИЙ

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію