Забезпечення вимог кредиторів
Питання/Тема
Чи потрібно договір застави/іпотеки посвідчувати нотаріально?
...

...

За загальним правилом, договір застави укладається в простій письмовій формі. Проте в окремих випадках договір потребує нотаріального посвідчення. До них відносять заставу нерухомого майна, космічних об'єктів, транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації (стаття 13 Закону України «Про заставу»). Тобто всі об'єкти, застава яких називається «іпотекою» відповідно до Закону про іпотеку.

Іншими словами, договір іпотеки, предметом якого є застава нерухомості, космічних об'єктів та автотранспорту потребує обов'язкового нотаріального посвідчення.

close icon
Пов'язані питання/Теми
Компанія за факторинговим договором придбала з дисконтом забезпечене іпотекою право вимоги на повернення кредиту/процентів. Чи вважатиметься, що частина майна, вартість якого перевищує суму коштів, за яку було придбано право вимоги, отримана безоплатно, і чи матиме іпотекодержатель право на податковий кредит на цю частину? Як оподатковуються ПДВ операції зі стягнення предмета іпотеки шляхом продажу іпотекодержателем предмета іпотеки від свого імені?Як оподатковуються ПДВ операції зі стягнення предмета іпотеки шляхом набуття іпотекодержателем права власності на нього?Що таке забезпечення вимог кредитора? Які саме заходи забезпечення вимог кредитора існують?Що таке застава як спосіб забезпечення вимог кредитора?Чим застава відрізняється від іпотеки, і чи можуть поширюватись норми Податкового кодексу щодо застави на іпотечні відносини?Що є підставою для виникнення застави/іпотеки?В якому порядку здійснюється продаж майна, переданого в заставу?
Інформація про документ
Актуально з:
28.09.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію