Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Уточнюючий розрахунок
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
В яких випадках контролюючий орган може відмовити у прийнятті уточнюючого розрахунку і які способи захисту в такому випадку?
...

...

На уточнюючий розрахунок поширюються положення пункту 49.10 ПК України. Цим пунктом визначено, що відмова у прийнятті податкової декларації з причин, не визначених статтею 49 ПК України, забороняється. А виходячи з частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та їх посадові особи зобов'язані діяти у межах і в спосіб, визначений законом. Якщо у наказах контролюючого органу чи методичних рекомендаціях вказані додаткові підстави відмови, відмова у прийнятті за такими підставами є протиправною.

Незважаючи на однозначність позиції судів з цього питання, на практиці виникає багато запитань. Велика кількість справ, що розглядається судами, стосуються невизнання контролюючим органом уточнюючого розрахунку. Зустрічаються непоодинокі випадки, коли ДПІ після відмови у прийнятті уточнюючого розрахунку здійснює перевірку (камеральну, а в деяких випадках і документальну невиїзну), приймає податкову вимогу або податкове повідомлення-рішення на суму, що подавалася в уточнюючому розрахунку, а також штрафні санкції за несплату податкового зобов'язання, а також вважає, що виникає податкова застава. Наприклад, див. ухвалу ВАСУ від 03 липня 2014 року у справі № 2а-10792/10/0470, ухвалу від 14 жовтня 2014 року у справі № 2а-2170/10/2570.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Якими способами платник може виправити помилки, допущені в податковій декларації?Для яких форм звітності не передбачено подання уточнюючого розрахунку за статтею 50 ПК України? Чи можна подати уточнюючий розрахунок до 1ДФ і чи застосовується у такому випадку штраф за статтею 50?Чим відрізняються подання уточнюючого розрахунку від уточнення показників у декларації за наступний податковий період (абзац 1 та абзац 2 пункту 50.1 ПК України)?Подання уточнюючого розрахунку – це право та обов’язок платника?Які вимоги встановлені щодо форми уточнюючого розрахунку?Які обмеження щодо кількості уточнюючих розрахунків?Які помилки можна виправляти шляхом подання уточнюючого розрахунку?Чи встановлено обмеження щодо суми податкових зобов’язань в уточнюючому розрахунку?Чи можна внести зміни в податкову декларацію після закінчення строків давності?Коли не можна подавати уточнюючий розрахунок?Які причини відмови у прийнятті уточнюючого розрахунку визнаються судами законними та які незаконними?Які правові наслідки подання уточнюючого розрахунку щодо податкового зобов’язання?Коли застосовується штраф внаслідок подання уточнюючого розрахунку?Чи відновлює уточнюючий розрахунок строки давності?Чи нараховується пеня на суму недоплати у випадку уточнення?У яких випадках подання уточнюючого розрахунку є підставою для проведення позапланової документальної перевірки?Які особливості при поданні уточнюючого розрахунку для досягнення податкового компромісу?Яка відповідальність за неподання уточнюючого розрахунку?В яких випадках неподання уточнюючого розрахунку є підставою для проведення позапланової документальної перевірки?
Інформація про документ
Актуально з:
10.09.2015
Елемент податку:
  • Порядок обчислення податку
  • Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку
  • Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити