Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід
|
Реєстрація

Ru

En

Ua

Уточнюючий розрахунок
Питання/Тема
Подання уточнюючого розрахунку – це право та обов’язок платника?
...

...

Існує правова позиція, згідно з якою подання уточнюючого розрахунку вважається правом платника податків. Зокрема ВАСУ в ухвалах від 10 лютого 2014 р. у справі № 820/3444/13-а та від 27 жовтня 2014 р. у справі № 826/10931/13-а: «Таким чином, вказаними нормами встановлено право платника податку, у разі виявлення помилок в поданій ним податковій звітності, внести відповідні зміни шляхом подання уточнюючого розрахунку». А в ухвалі ВАСУ від 11 вересня 2014 року у справі № 804/16916/13-а вказується, що «платник податків діяв в межах наданих йому прав стосовно подання уточнюючого розрахунку».

Право визначається як міра можливої поведінки суб'єкта, водночас подання уточнюючого розрахунку згідно з ПК України є обов'язком платника. Більше того, при невиконанні такого обов'язку платник несе відповідальність за пунктом 120.2 ПК України, якщо помилка полягала у заниженні податкових зобов'язань.

Якщо особа скористалася процедурою виправлення помилок в поданих деклараціях за статтею 50 ПК України, вона звільняється від відповідальності за главою 11 ПК України, навіть якщо в її діях є склади податкових правопорушень, передбачених нормами цієї глави. Таким чином суд у цитованій ухвалі розцінює як право платника умову, у зв'язку з виконанням якої особа звільняється від відповідальності.

Експерт Taxlink
Юлія ЛАВРЕХА

close icon
Пов'язані питання/Теми
Якими способами платник може виправити помилки, допущені в податковій декларації?Для яких форм звітності не передбачено подання уточнюючого розрахунку за статтею 50 ПК України? Чи можна подати уточнюючий розрахунок до 1ДФ і чи застосовується у такому випадку штраф за статтею 50?Чим відрізняються подання уточнюючого розрахунку від уточнення показників у декларації за наступний податковий період (абзац 1 та абзац 2 пункту 50.1 ПК України)?Які вимоги встановлені щодо форми уточнюючого розрахунку?Які обмеження щодо кількості уточнюючих розрахунків?Які помилки можна виправляти шляхом подання уточнюючого розрахунку?Чи встановлено обмеження щодо суми податкових зобов’язань в уточнюючому розрахунку?Чи можна внести зміни в податкову декларацію після закінчення строків давності?Коли не можна подавати уточнюючий розрахунок?В яких випадках контролюючий орган може відмовити у прийнятті уточнюючого розрахунку і які способи захисту в такому випадку?Які причини відмови у прийнятті уточнюючого розрахунку визнаються судами законними та які незаконними?Які правові наслідки подання уточнюючого розрахунку щодо податкового зобов’язання?Коли застосовується штраф внаслідок подання уточнюючого розрахунку?Чи відновлює уточнюючий розрахунок строки давності?Чи нараховується пеня на суму недоплати у випадку уточнення?У яких випадках подання уточнюючого розрахунку є підставою для проведення позапланової документальної перевірки?Які особливості при поданні уточнюючого розрахунку для досягнення податкового компромісу?Яка відповідальність за неподання уточнюючого розрахунку?В яких випадках неподання уточнюючого розрахунку є підставою для проведення позапланової документальної перевірки?
Інформація про документ
Актуально з:
10.09.2015
Елемент податку:
  • Порядок обчислення податку
  • Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку
  • Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити