Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Уточнюючий розрахунок
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Чи можна внести зміни в податкову декларацію після закінчення строків давності?
...

...

Уточнюючий розрахунок не може бути поданий після закінчення строків давності, визначених у статті 102 ПК України.  За загальним правилом, не пізніше, ніж через 1095 днів після закінчення строку подання декларації за період, за який подається уточнюючий розрахунок (або за днем фактичного подання декларації за цей період, якщо вона була подана пізніше). Це положення передбачено у зв'язку з тим, що за пунктом 102.1 ПК України платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання після спливу зазначених строків давності.

Водночас чітко в ПК України не вказано, чи можна уточнити показники минулих періодів в податковій декларації за наступний період після закінчення строків давності. Судова практика свідчить про те, що така форма виправлення помилок у податковій декларації прирівнюється до подання уточнюючого розрахунку, а отже, строки давності застосовуються в будь-якому випадку виправлення помилок в податковій декларації. Крім того, відповідно до пункту 102.1 ПК України спір щодо податкових зобов'язань, щодо яких минув строк давності, не підлягає розгляду в адміністративному чи судовому порядку. Тому якщо контролюючий орган не враховує ті показники, що уточнюються податковій декларації, по яких минув строк давності, скарга на такі дії буде відхилена на підставі пункту 102.1 ПК України, якщо немає визначених у статті 102 ПК України підстав для продовження строків давності.

Експерт Taxlink
Юлія ЛАВРЕХА

close icon
Пов'язані питання/Теми
Якими способами платник може виправити помилки, допущені в податковій декларації?Для яких форм звітності не передбачено подання уточнюючого розрахунку за статтею 50 ПК України? Чи можна подати уточнюючий розрахунок до 1ДФ і чи застосовується у такому випадку штраф за статтею 50?Чим відрізняються подання уточнюючого розрахунку від уточнення показників у декларації за наступний податковий період (абзац 1 та абзац 2 пункту 50.1 ПК України)?Подання уточнюючого розрахунку – це право та обов’язок платника?Які вимоги встановлені щодо форми уточнюючого розрахунку?Які обмеження щодо кількості уточнюючих розрахунків?Які помилки можна виправляти шляхом подання уточнюючого розрахунку?Чи встановлено обмеження щодо суми податкових зобов’язань в уточнюючому розрахунку?Коли не можна подавати уточнюючий розрахунок?В яких випадках контролюючий орган може відмовити у прийнятті уточнюючого розрахунку і які способи захисту в такому випадку?Які причини відмови у прийнятті уточнюючого розрахунку визнаються судами законними та які незаконними?Які правові наслідки подання уточнюючого розрахунку щодо податкового зобов’язання?Коли застосовується штраф внаслідок подання уточнюючого розрахунку?Чи відновлює уточнюючий розрахунок строки давності?Чи нараховується пеня на суму недоплати у випадку уточнення?У яких випадках подання уточнюючого розрахунку є підставою для проведення позапланової документальної перевірки?Які особливості при поданні уточнюючого розрахунку для досягнення податкового компромісу?Яка відповідальність за неподання уточнюючого розрахунку?В яких випадках неподання уточнюючого розрахунку є підставою для проведення позапланової документальної перевірки?
Інформація про документ
Актуально з:
10.09.2015
Елемент податку:
  • Порядок обчислення податку
  • Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку
  • Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити