Управління активами
Питання/Тема
Чи зобов’язаний управитель майна реєструватися платником ПДВ?
...

...

За аналізом норм статті 180 та 181 ПК України можна дійти висновку, що управителі майна, які ведуть окремий податковий облік з податку на додану вартість щодо господарських операцій, пов'язаних з використанням майна, що отримане в управління за договорами управління майном, підлягають обов'язковій реєстрації платниками ПДВ незалежно від досягнення ними обсягів оподатковуваних операцій, визначених в статті 181 ПК України.

Проте, вищезазначене правило не поширюється, зокрема, на управителів майна, які здійснюють управління активами інститутів спільного інвестування.

Це означає, що компанія з управління майна, яка здійснює управління активами інституту спільного інвестування, може зареєструватися платником ПДВ за добровільним рішенням, або у випадку, якщо загальна сума від здійснення нею оподаткованих операцій сукупно перевищує 1000000 гривень (стаття 181 ПК України).

Більш детально про обов'язкову реєстрацію платником ПДВ зазначено в аналітиці «Які особи реєструються як платники ПДВ?»

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію