Вищий навчальний заклад
Питання/Тема
Чи зараховується навчання у професійно-технічних та вищих навчальних закладах до страхового стажу?
...

...

До набрання чинності Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» 01.01.2004, який ввів та визначив поняття страхового стажу, пенсія призначалася на підставі трудового стажу. Тобто, до 01.01.2004 навчання у професійно-технічних та вищих навчальних закладах зараховувалося до загального трудового стажу при призначенні пенсії.

З набранням чинності ж Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» головними умовами для призначення пенсії стають вік та страховий стаж. Так, закон визначає страховий стаж як період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.

Таким чином, відповідно до норм закону, за загальним правилом, навчання у професійно-технічних та вищих навчальних закладах не зараховується до страхового стажу, адже особа не сплачує страхові внески у цей період.

Проте, якщо особа все ж бажає, щоб період навчання був зарахований до страхового стажу вона може укласти договір про добровільну участь в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та сплачувати внески. Для укладення такого договору має бути дотримано декілька умов:

  1. Особа має досягнути 16-річного віку;
  2. Особа не повинна підлягати загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, тобто відноситися до однієї з категорій застрахованих осіб, визначених статтею 11 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Це означає, що особі, яка навчається у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, не працює та сплачує страхові внески, період навчання зарахується до страхового стажу.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію