Вина як елемент суб’єктивної сторони податкового правопорушення
Питання/Тема
Коли податкове зобов’язання вважається виконаним з моменту зарахування коштів в бюджет чи здійснення платником платіжки-доручення?
...

...

Виходячи зі змісту пункту 14.1.156 статті 14 ПК України податкове зобов'язання – сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) . Із цього визначення випливає, що податкове зобов'язання є виконаним з моменту зарахування коштів до бюджету.

Цю позицію підтримує Вищий адміністративний суд України у справі № 2а/0570/21718/11 від 08 серпня 2013 р.

«Судами було також з'ясовано, що за платіжним дорученням від 19.08.2011 № 247 Товариством було помилково сплачено відповідну суму податку на розрахунковий рахунок місцевого бюджету Пролетарського району № 33115329700011 за кодом бюджетної класифікації 19050200 «Інші збори за забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишнього природного середовища», оскільки з 01.01.2011 сплата екологічного податку мала здійснюватись на рахунок місцевого бюджету Пролетарського району № 33114364700011, призначеного для сплати екологічного податку.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію