Вина як елемент суб’єктивної сторони податкового правопорушення
Питання/Тема
Чи застосовуються штрафні санкції, якщо платіжне доручення на перерахування податку (збору) надійшло від платника до банку після операційного часу у останній день терміну сплати узгоджених сум податкових зобов’язань?
...

...

Відповідно до пункту 8.1 статті 8 Закону України від 5 квітня 2001 року № 2346-III «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» банк зобов'язаний виконати доручення клієнта, що міститься в розрахунковому документі, який надійшов протягом операційного часу банку, в день його надходження. У разі надходження розрахункового документа клієнта до обслуговуючого банку після закінчення операційного часу банк зобов'язаний виконати доручення клієнта, що міститься в цьому розрахунковому документі, не пізніше наступного робочого дня. Банки та їх клієнти мають право передбачати в договорах інші, ніж встановлені в абзацах першому та другому цього пункту, строки виконання доручень клієнтів.

Важливо розуміти, що якщо платіж здійснений у післяопераційний час, то це умовно вважається наступним банківським днем, адже кошти перераховано до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, уже поза межами граничних строків сплати зобов'язання.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію