Відстрочка (відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків)
Редакції документа
Питання/Тема
Який передбачений порядок погашення відстрочки?
...

...

1. За пунктом 100.7 статті 100 ПК України, відстрочені суми грошових зобов'язань або податкового боргу погашаються рівними частками починаючи з будь-якого місяця, визначеного відповідним контролюючим органом чи відповідним органом місцевого самоврядування, який згідно із пунктом 100.8 цієї статті затверджує рішення про розстрочення або відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу, але не пізніше закінчення 12 календарних місяців з дня виникнення такого грошового зобов'язання або податкового боргу, або одноразово у повному обсязі.

(Детальніше про порядок погашення відстрочки у Розділі IV Порядку "Про затвердження Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платників податків" , затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України 10.10.2013 № 574)

2. Строки сплати відстрочених сум або їх частки можуть бути перенесені шляхом прийняття окремого рішення та внесення відповідних змін до договорів відстрочення, відповідно до пункту 100.11 статті 100 ПК України.

3. При сплаті відстроченого податкового боргу з ПДВ може враховуватися у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди, від'ємне значення суми, розраховане згідно з пунктом 200.1 статті 200 ПК України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації (пункт 200.4 статті 200 ПК України).

Експерт Taxlink,

Мирослава НЕЧАЙ

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію