Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Відстрочка (відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків)
Редакції документа
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Які наслідки застосування відстрочки?
...

...

1. У випадку оскарження ППР в адміністративному порядку, з дня звернення платника податків до контролюючого органу із заявою про відстрочення грошових зобов'язань, що оскаржувались, закінчується процедура адміністративного оскарження. День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов'язання платника податків (підпункт 56.17.5 пункту 56.17 статті 56 ПК України). При чому, звернення з заявою про відстрочку не гарантує, що контролюючим органом буде прийняте позитивне рішення. Тобто, подавши заяву про відстрочку, сума грошових зобов'язань вважається узгодженою, але дозволу на відстрочку контролюючим органом може бути і не надано.

2. При відстрочці застосовуються вимоги пунктів 102.1 та 102.4 статті 102 ПК України, тобто податковий орган може звернутися до суду з позовом щодо примусового стягнення податкового боргу (грошових зобов'язань) лише протягом 1095 днів з дня виникнення такого податкового боргу (Із Ухвали ВАСУ від 20.03.2013 року, у справі №2а/0570/12902/2012). Наведене рішення стосується розстрочення, але висновок суду можна використовувати і для відстрочки, оскільки норми, які регулюють відстрочку і розстрочку ідентичні: «У подальшому 25.07.2007 р. між сторонами укладений договір про реструктуризацію (розстрочення) податкового боргу (без пені і штрафних санкцій) №27/294, за умовами якого податковою інспекцією надано платнику розстрочення сплати податкового боргу, що обліковується за даними карток особових рахунків на підставі рішення господарського суду Донецької області по справі №34/37а. Згідно розділу 1 зазначеного договору розстрочення податкового боргу надається терміном на 10 років від дня укладення договору, тобто з 25.07.2007 р. по 21.08.2017 р. з відстрочкою погашення на перші два роки дій цього договору (тобто з 20.08.2009 р. по 21.08.2017 р.) та сплатою протягом наступних років щомісячно рівними частинами.

Частково задовольняючи позовні вимоги суди першої та апеляційної інстанції виходили з того, що, оскільки сума податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 29 477,82 грн. на підставі договору про реструктуризацію № 9 від 22.05.2006 р., в сумі 1 489 456,20 грн. на підставі договору про реструктуризацію № 27 від 25.07.2007 р.; зобов'язання з податку на прибуток в сумі 14 582,83 грн. на підставі договору про реструктуризацію № 9 від 22.05.2006 р., виникла у 2005-2006 роках, то позивачем було порушено встановлені ст. 102 Податкового кодексу України строки давності».

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити