Відкриття рахунку/Закриття рахунку/Кореспондентський рахунок/Спеціальний рахунок/Рахунок платника податків
Редакції документа
Питання/Тема
Протягом якого строку контролюючий орган має відповісти про взяття / невзяття рахунку на облік? Що собою являє принцип мовчазної згоди?
...

...

Банк має повідомити контролюючий орган про відкриття рахунку саме у день такого відкриття. Контролюючий орган, у свою чергу, має надати відповідь на звернення банку з рішенням про взяття / невзяття на облік рахунку не пізніше наступного дня з дня отримання повідомлення від банку. Якщо контролюючий орган не відповідає у встановлені строки, вважається, що він поставив на облік такий рахунок за мовчазною згодою. Сам принцип мовчазної згоди надає платникам податків права на здійснення певних дій без отримання згоди контролюючого органу за умови, що контролюючий орган у встановлений термін не повідомив про відмову взяття на облік такого рахунку. Приходимо до висновку, що до моменту спливу строку для відповіді контролюючого органу, видаткові операції з таких рахунків здійснюватись не можуть. Згідно з пунктом 69.4 статті 69 ПК України, датою початку видаткових операцій за рахунком платника податків, визначеного пунктом 69.1 статті 69 (крім банку) , у банках та інших фінансових установах є дата отримання банком або іншою фінансовою установою повідомлення контролюючого органу про взяття рахунка на облік у контролюючих органах, або дата, визначена як дата взяття на облік у контролюючому органі за мовчазною згодою згідно з абзацом другим пункту 69.3 цієї статті.

Детальніше щодо видаткових операцій дивись аналітичне дослідження терміну «зупинення видаткових операцій».

У разі здійснення видаткових операцій з невзятих на облік рахунків, для банку або іншої фінансової установи настає відповідальність у вигляді штрафу за пунктом 118.2 статті 118 ПК України.

Детальніше щодо аналізу відповідальності за статтею 118 дивись відповідне аналітичне дослідження.

Юрист-аналітик Taxlink

Анна ГОЛОВАЦЬКА

close icon
Пов'язані питання/Теми
Який порядок відкриття поточних банківських рахунків? Чи може банк відмовити у відкритті рахунка?Які документи мають подаватись особою для відкриття банківського рахунку?У якій формі укладаються договори вкладних (депозитних) рахунків?Чи може фізична або юридична особа укласти договір банківського вкладу на користь третьої особи?Чи може особа достроково отримати кошти з депозитного рахунку?Чи повинен банк повідомити контролюючий орган про відкриття або закриття банківського рахунку?Чи може контролюючий орган відмовити у взятті рахунку на облік? Чи передбачена відповідальність за неповідомлення контролюючого орану про відкриття / закриття рахунку?Чи обмежена кількість рахунків одного платника податків, що можуть перебувати на обліку у контролюючих органах?Які наслідки несвоєчасного повідомлення контролюючим органом банку про невзяття рахунку на облік?Що собою являє кореспондентський рахунок? Чи підлягають взяттю на облік кореспондентські рахунки?З якого моменту можуть здійснюватись видаткові операції з кореспондентського рахунку?Чи підлягають взяттю на облік контролюючими органами металеві рахунки?Чи підлягають взяттю на облік рахунки у цінних паперах?
Інформація про документ
Актуально з:
28.07.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію