Відкликання податкового повідомлення-рішення (ППР)
Питання/Тема
Які наслідки відкликання ППР?
...

...

1. Із матеріалів судової практики, можна зробити висновок, що відкликане податкове повідомлення-рішення є таким, яке не створює будь-яких юридичних наслідків для платника податків. Такий же підхід застосовується і для скасованого ППР. Єдина відмінність, що частково скасоване ППР, не створює наслідків для платника податків лише у частині, яка скасована, а відкликане ППР є таким, що повністю втрачає силу, оскільки воно завжди відкликається повністю. З другого боку частково скасоване ППР є передумовою для відкликання такого ППР. Тобто, частково скасоване ППР є діючим і обов'язковим для платника податків у нескасованій частині, до моменту відкликання такого ППР.
2. Якщо відкликане ППР не створює будь-яких юридичних наслідків для платника податків, то його не можна оскаржити.
3. Якщо відкликане ППР не створює будь-яких юридичних наслідків для платника податків, то у платника податків відсутній обов'язок сплатити суму грошового зобов'язання, зазначеного у відкликаному ППР
4. Інші наслідки, пов'язані із скасуванням ППР.

Отже, відкликання ППР означає втрату чинності ППР у результаті його скасування відповідним органом. При чому, ППР відкликається не шляхом прийняття окремого рішення про відкликання, а вважається таким у силу настання певних юридичних фактів, встановлених у ПК України.

Експерт Taxlink,
Мирослава НЕЧАЙ

close icon
Інформація про документ
Актуально з:
05.05.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію