Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Валюта
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Чи обов’язково продавати банку частину надходжень в іноземній валюті?
...

...

Як і раніше, вимога щодо обов'язкового продажу частини надходжень в іноземній валюті Нацбанком встановлена. Це питання врегульовано Розділом ІІІ Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затвердженого постановою Правління Національного банку України 02.01.2019 № 5 (далі – Положення). Цей нормативно-правовий акт має тимчасовий характер і визначає конкретні заходи захисту, що запроваджуються Національним банком відповідно до Закону України «Про валюту і валюті операції», та які мають скасовуватися відповідно до темпів поліпшення макрофінансової ситуації в країні.

За загальний правилом, встановленим пунктом 25 Положення, обов'язковому продажу на валютному ринку України підлягає 50 % суми надходжень в іноземній валюті, що перераховуються із-зі кордону та з поточних рахунків юридичних осіб - нерезидентів (крім інвестиційних рахунків) на користь майже всіх юридичних осіб - резидентів, фізичних осіб - підприємців та іноземних представництв, в тому числі що надходять на рахунки, відкриті в банках для ведення спільної діяльності без створення юридичної особи. Решта валютних надходжень залишається в розпорядженні резидентів та нерезидентів і може вільно використовуватися ними з урахуванням положень валютного законодавства.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити